LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Wypunktowali Koronę Piaski

Do 80 minuty pachniało niespodzianką w zaległym meczu LKS Gołuchów z Koroną Piaski. Przedostatnia drużyna ligowej tabeli skupiła się na grze defensywnej i szukała swoich szans w kontratakach. Ta taktyka skutkowała do 80 minuty spotkania. W ostatnich 10 minutach spotkania LKS trzykrotnie pokonał bramkarza gości i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo nad Koroną 3:0. Pierwszy bramkę zdobył Mateusz Szkudlarski. Bramkę niemalże w 100% wypracował Jakub Szymkowiak, który obsłużył podaniem Szkudlarskiego i ten wpakował piłkę do pustej bramki. Zaledwie 5 minut później asystujący przy pierwszym goli Jakub Szymkowiak podwyższył wynik spotkania. Wykorzystał prostopadłe podanie i szedł sam na sam z bramkarzem. Mając zawodnika gości na plecach udało mu się pokonać bramkarza Korony Piaski. Mająca podcięte skrzydła Korona Piaski dała sobie wbić jeszcze jedną bramkę. Krystian Benuszak balansem ciała zmylił bramkarza i po krótkim słupku z ostrego konta wpakował piłkę do bramki. Ekipa żubra odniosła kolejne zwycięstwo pod wodzą trenera Macieja Dolaty i nadal zostaje niepokonana na własnej płycie boiska.

Spodziewaliśmy się takiego meczu. Rozmawiałem z trenerem Victorii Ostrzeszów, która niedawno zremisowała z Koroną. Przestrzegał mnie, że będzie to trudne spotkanie, rywal skupi się na defensywie i szukaniu pojedynczych okazji. I tak było. Przez 90′ nie schodziliśmy z połowy przeciwnika, ale nie mogliśmy zdobyć bramki. Na pewno musimy popracować nad skutecznością. Szukałem różnych alternatyw. W pewnym momencie było widać po moich zawodnikach, że gramy co trzy dni, ale potrafiliśmy złapać drugi oddech, co pokazuje, że ten okres przygotowawczy został dobrzy przepracowany. Cieszę się, że bramkę strzelił Krystian Benuszak, który wrócił po przerwie spowodowanej chorobą i pauzą za kartki. W dwóch meczach z teoretycznie słabszymi rywalami skompletowaliśmy 6 punktów z czego jestem bardzo zadowolony” – powiedział z rozmową z pleszewnaszemiasto.pl – trener Maciej Dolata.

LKS Gołuchów – Korona Piaski 3:0 (0:0) 
1:0 Mateusz Szkudlarski (80′) 
2:0 Jakub Szymkowiak (85′) 
3:0 Krystian Benuszak (89′) 

LKS-u: Szymkowiak, Dolata, Skowron, Kuś, Laluk, Cierniewski (56′ J. Szymkowiak), Guźniczak, Czabański (74′ Kubczyk), Szkudlarski, Stempień (71′ Idzikowski), Gałczyński (46′ Benuszak)

Już w sobotę żółto-czarnych czeka trudne spotkania z niepokonaną na wiosnę Ostrovią Ostrów Wlkp. Spotkanie odbędzie się na stadionie miejskim w Ostrowie Wlkp. o godz. 15:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *