LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Przygotowania do sezonu 2018/19

Po udanym sezonie 2017/2018, którego celem było utrzymanie się w czwartej lidze nasi piłkarze udali się na zasłużony odpoczynek. Wakacje nie trwały długo i w minionym tygodniu trener Maciej Dolata spotkał się ze swoimi piłkarzami na pierwszym treningu. 4 sierpnia rozpoczynają się zmagania na IV ligowych boiskach, dlatego nie można marnować czasu, wszyscy zabierają się ostro do pracy.

Od nowego sezonu nastąpił zmiany kadrowe. Zabraknie Marcina Żółtka, który zakończył swoją bogatą w osiągnięcia karierę. Ponadto w barwach LKS Gołuchów nie zobaczymy Michała Laluka, Krzysztofa Czabańskiego oraz Igora Skowrona. Krzysztof Czabański i Igor Skowron powrócili do trzecioligowej Jaroty Jarocin, natomiast Michał Laluk zakończył swoją grę w LKS Gołuchów i nie wiemy na chwilę obecną jakie barwy będzie reprezentował od nowego sezonu. Dziękujemy Wam chłopaki za grę w LKS Gołuchów. Szczególne podziękowania dla Marcina Żółtka, który stał się niemalże ikoną gołuchowskiego klubu. Kilka ładnych lat w LKS spędził Michał Laluk, któremu również należą się serdeczne podziękowania.

Marcin Żółtek nie rozstaje się z Gołuchowskim klubem, a jego aktywność w klubie będzie można oglądać na boiskach A klasy jako trenera drugiej drużyny. Pomagać będzie również trenerowi Maciejowi Dolacie.

Jedni odchodzą drudzy przychodzą. Ekipa Żubra sfinalizowała już dwa transfery. Marcin Wandzel oraz Marcin Szymkowiak. Obaj grać będą dla ekipy żubra w nowym sezonie. Marcin Wandzel to wychowanek Pleszewskiej Stali, grający w ubiegłym sezonie w Centrze Ostrów Wlkp. Szymkowiak Marcin występował w Jarocie Jarocin. Z pewnością są to bardzo istotne wzmocnienia dla naszego zespołu. Witamy w klubie i życzymy samych sukcesów w zespole.Ponadto z wypożyczenia wrócili nasi młodzieżowcy. Maciej Marcinkowski i Damian Adamski ze Stali Pleszew oraz Kacper Olszyna z Jaroty Jarocin.

Wracając do treningów. W poprzednim tygodniu trener delikatnie „obchodził” się z piłkarzami. Na dobre treningi rozpoczynają się od 9 sierpnia. Trener miał do dyspozycji 28 zawodników z pierwszej i drugiej drużyny. Maciej Dolata zapowiedział, że sprawdzi swoją kadrę w pięciu meczach kontrolnych. Na pierwszy ogień Ekipa Żubra zagra z zespołem KKS Kalisz oraz Sokoła Kleczew, a więc drużynami, którą są w czubie 3 ligi z aspiracjami awansu do 2 ligi. Po tych spotkaniach zapadną decyzje w klubie odnośnie kolejnych transferów. Z pierwszym zespołem trenuje kilka nowych twarzy, jednak ostatnie słowo należy do trenera. Sezon 2018/2019 będzie bardzo intensywny. Z połączenia 4 ligi grupy południowej oraz północnej utworzono jedną 4 ligę, w której zagra 20 drużyn. Przed startem ligi żółto czarni zagrają kilka meczu kontrolnych. Poniżej harmonogram tych meczy:

  1. 11.07 KKS Kalisz
  2. 14.07 Sokół Kleczew
  3. 21.07 Centra Ostrów Wlkp.
  4. 25.07 Victoria Skarszew
  5. 28.07 Victoria Ostrzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.