LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Pierwsze 3 punkty

Pierwsze zwycięstwo odnieśli w miniony weekend piłkarze LKS Gołuchów. W sobotnim meczu w ramach 2 kolejki na własnym obiekcie pokonali Unię Swarzędz 3:1, zwycięstwo to nie przyszło jednak łatwo. Lepiej w spotkanie weszła ekipa żubra, która w pierwszych 5 minutach gry mogła prowadzić 2:0. Już w 2’ piłka minimalnie minęła słupek po mocnym strzale po ziemi. Nieco później Krystian Benuszak zmarnował stuprocentową okazję, z 7 metrów od bramki przeniósł piłkę nad poprzeczką bramnki drużyny przyjezdnej. Po dwóch ostrzeżeniach za grę wzięli się goście. W 10’ wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Mateusza Świergla, który mocnym i technicznym strzałem przy słupku nie dał najmniejszych szans na obronę Tomaszowi Szymkowiakowi. Podopieczni Macieja Dolaty po stracie bramki nie podłamali się i dążyli do wyrównania wyniku meczu. Udało się w 38’ Marcin Szymkowiak zdobył premierowego gola w barwach LKS Gołuchów wykorzystując błąd bramkarza gości, który strzał Benuszaka sparował przed siebie.
W drugiej części spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Skrzydłami próbowali przedzierać się Stempień oraz aktywny Szymkowiak. Po stronie gości największym zagrożeniem był szybki Mateusz Świergiel. Gołuchowianie wyszli na prowadzenie w 75’. Niemoc strzelecką przełamał Krystian Benuszak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie Filipa Sobonia na Szymonie Gałczyńskim. Rywal dostał podwójny cios, bowiem Patryk Pawłowski nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i swoją frustrację wylał na głównym arbitrze za co otrzymał czerwoną kartkę. Wynik ustalił w 87’ Majusiak, który założył siatkę bramkarzowi Unii Swarzędz. Pierwsze 3 punkty w nowym sezonie dla Ekipy Żubra z pewnością zasłużone. Gra zawodników trenera Dolaty wyglądała naprawdę przyzwoicie na tle mocnego rywala jakim byłą Unia Swarzędz.


LKS Gołuchów – Unia Swarzędz 3:1 (1:1)

0:1 Mateusz Świergiel 10’
1:1 Marcin Szymkowiak 38’
2:1 Krystian Benuszak 75’
3:1 Paweł Majusiak 87’

LKS: T. Szymkowiak – Marciszak, Kuś, Garbarek, Majusiak, Wandzel(Cierniewski), Szkudlarski
(A. Hajdasz), Guźniczak, M. Szymkowiak(Idzikowski), Stempień(Gałczyński), Benuszak.


Następna kolejka również w Gołuchowie już w środę. Do Gołuchowa zawita Olimpia Koło, a więc rywal z którym znamy się od kilku ładnych lat. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 Zapraszamy!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *