LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

3 punkty dla żółto-czarnych z Wągrowca

18 sierpnia, o godzinie 16.00 na gołuchowskim stadionie rozegrane zostało jedno ze spotkań IV kolejki gier, w ramach 4 ligi wielkopolskiej. Miejscowy LKS podejmował drużynę Nielby Wągrowiec.

Goście przed rozpoczęciem spotkania mieli na koncie 3 punkty, zdobyte w dwóch meczach (przełożone spotkanie z Obrą Kościan, zwycięstwo 3:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce oraz porażka 3:0 z Lubuszaninem Trzcianka). „Ekipa Żubra” przed spotkaniem miała na swoim koncie 7 punktów (remis z Sokołem Pniewy oraz zwycięstwa z Unią Swarzędz i Olimpią Koło). Różnica punktowa nie powinna pozwolić na zlekceważenie rywala, który miał o jeden mecz rozegrany mniej, a w dotychczas rozegranych spotkaniach mierzył się z wymagającymi rywalami.

Drużyna gości zaskoczyła gospodarzy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, ponieważ dojechała na spotkanie nie zabierając kompletu strojów. W wyniku czego, Nielba rozegrała mecz w jednym z nieużywanych już przez LKS strojów.

Trener Dolata dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce zółto-czarnych, co spowodowane było, według niego, specyfikacją gry przeciwnika. Podczas pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części pola, obie drużyny miały niewiele sytuacji na zmianę rezultatu. Jednak, to gościom udało się wyjść pierwszym na prowadzenie. Kamil Melka, zastępujący na pozycji bramkarza kontuzjowanego Tomasza Szymkowiaka, został zaskoczony strzałem z dużej odległości i wpuścił piłkę za przysłowiowy „kołnierz”. Do przerwy wynik się nie zmienił, „Ekipa Żubra” schodziła do szatni przegrywając. LKS wyszedł jednak bardziej zmotywowany na drugą połowę, gra w wykonaniu zawodników gołuchowskiego klubu była o wiele szybsza, niż w pierwszej odsłonie spotkania, czego wynikiem była bramka Mateusza Szkudlarskiego na 1:1, w 56 minucie meczu. Po świetnym dośrodkowaniu Szymona Gałczyńskiego, Szkudlarski uderzył głową nie do obrony. Niestety w niewielkim odstępie czasu, goście ponownie wyszli na prowadzenie. Wykorzystali oni błędy zarówno bramkarza LKS’u, który sparował dośrodkowanie prosto pod nogi przeciwnika, jak i obrony, która nie pokryła strzelca bramki. Od 80 minuty zarówno gospodarze, jak i goście musieli grać dalej w dziesięciu, po czerwonych kartkach dla Dawida Guźniczaka i Mikołaja Dobrzykowskiego. Guźniczak obejrzał czerwony kartonik za kopnięcie rywala po gwizdku sędziego, natomiast zawodnik gości zakończył mecz przedwcześnie. w wyniku otrzymania drugiej zółtej kartki. Nielba do końcowego gwizdka sędziego tylko broniła wyniku, czego udało im się dokonać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.


LKS Gołuchów – Nielba Wągrowiec 1:2

0:1 Marchel 30’

1:1 Szkudlarski 56’

1:2 Piechowiak 60’

LKS: Melka, Majusiak, Garbarek, Kuś, Wandzel, Guźniczak, Idzikowski (Hajdasz), Szkudlarski, M. Szymkowiak (Cierniewski), Gałczyński (Stempień), Benuszak


Kolejny mecz zostanie rozegrany również na stadionie przy ul. Słowackiego. LKS Gołuchów zmierzy się drużyną Kotwicy Kórnik. Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *