LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy Seniorzy - rezerwy

Mecz ligowy, derby ligowe oraz Puchar Polski. Tydzień meczów LKS Gołuchów.

W minionym tygodniu drużyny LKS Gołuchów rozgrywały mecze ligowe oraz pucharowe. Czwartoligowy zespół ekipy żubra w sobotę na własnym boisku zmierzył się z drużyną Polonii Kępno. Spotkanie to podopieczni Macieja Dolaty przegrali 3:2, a zespół z Kępna potwierdził to, że w Gołuchowie gra im się bardzo dobrze, bowiem w poprzedniej rundzie wygrali z LKS aż 4:2. Goście prowadzili już 2:0 w pierwszych 20 minutach gry, LKS natomiast w przeciągu tych 20 minut powinien zdobyć bramkę już w pierwszej minucie meczu, lecz Jakub Szymkowiak Przegrał pojedynek sam na sam. Bo stracie dwóch bramek LKS obudził się i zaczął grać swój futbol. Po zmianie stron gra ta zaowocowała zaledwie po 5 minutach od wznowienia gry. Kontaktową bramkę zdobył Dawid Idzikowski i LKS bardziej uwierzył, że jest w stanie pokonać Polonię. Napierający na bramkę Polonii Kępno zespół ekipy żubra bił głową w mur. Nie potrafił znaleźć sposobu na pokonaniu po raz kolejny MVP meczu – bramkarza Polonii Kępno, który wielokrotnie ratował swój zespół z opresji. Katem LKS okazał się być Filip Latusek, który wbił w 85 minucie trzecią bramkę dla swojego zespołu. Gołuchowianie złapali jeszcze kontakt ale w doliczonym czasie gry. Adrian Hajdasz popisał się pięknym technicznym strzałem zza pola karnego w samo okienko. Brakło jednak czasu na trzecią bramkę i ostatecznie Polonia Kępno odniosła zwycięstwo nad żółto – czarnymi. LKS Gołuchów kończył grę w dziewiątkę. Czerwone kartki otrzymali Dawid Guźniczak oraz Paweł Majusiak. LKS mimo gry w 9 przez ostatnie 10 minut był zespołem lepszym i nie powinien tego pojedynku przegrać, stało się jednak inaczej.


LKS Gołuchów – Polonia Kępno 3:2 (0:2)

0:1 Filip Latusek 9′

0:2 Wojciech Drygas 19′

1:2 Dawid Idzikowski 50′

1:3 Filip Latusek 85′

2:3 Adrian Hajdasz 93′

LKS: Szymkowiak – Majusiak, Garbarek, Stempień (Hajdas Sz., Szkudlarski (Hajdasz A.), Guźniczak, Idzikowski, Szymkowiak, Wandzel, Dolata, Cierniewski


Kolejny pojedynek w sobotę 15 września. Na wyjazdowy mecz ekipa żubra udaje się do Krobi. Spotkanie z tamtejszą Krobianką rozpocznie się o godz. 15:00. Zapraszamy !!


Natomiast rezerwy LKS Gołuchów, a więc podopieczni Marcina Żółtka nadal zostają drużyna nie pokonaną, a ponadto są niepokonani w derbach powiatu Pleszewskiego. Derbowy pojedynek w Choczu zakończył się wysokim zwycięstwem ekipy żubra aż 0:4. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Adrian Hajdasz, Patryk Kubczyk, Rafał Górny oraz Damian Baras. Jak na przystało pojedynek derbowy mecz był bardzo emocjonujący i mimo wysokiego zwycięstwa, mecz ten nie należał do przysłowiowego spaceru.

Po derbowej wygranej, LKS II Gołuchów czekał do środy, by rozegrać mecz w ramach Pucharu Polski. Rezerwy spotkały się z czwartoligową Pogonią Nowe Skalmierzyce. Nasza drużyna przegrała spotkanie 2:1, jednak jak mówił Marcin Żółtek – dla mnie drużyna jest zwycięzcą, ponieważ postawiła twarde warunki silniejszej drużynie, a przez większość meczu prowadziła. Bramkę dla LKS zdobył lobem Maciej Marcinkowski, dwie bramki LKS stracił w drugiej części gry spotkania po indywidualnym błędzie w środku pola oraz bramce samobójczej Kacpra Olszyny. Mimo porażki naprawdę na tle czwartoligowca LKS II Gołuchów wyglądał bardzo dobrze.

Drużyna pierwszego zespołu w Pucharze Polski zmierzy się z Victorią Skarszew, mecz ten pierwotnie miał odbyć się również w minioną środę, lecz został przełożony o jeden tydzień i odbędzie się w środę 19 września w Skarszewie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *