LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Podsumowanie drużyn LKS Gołuchów

Seniorzy 4 liga Wielkopolska

Sezon drużyny seniorów występujących w 4 lidze jest bardzo długi. Podopieczni Macieja Dolaty rundę jesienną rozpoczęli 4 sierpnia, a zakończyli 24 listopada. Przez ten okres żółto czarni rozegrali 19 spotkań w których uzbierali 27 punktów. Ten dorobek punktowy plasuje nasz zespół niemalże w środku tabeli – 9 miejsce. Gołuchowianie odnieśli 8 zwycięstw oraz tyle samo porażek, do dorobku punktowego dokładają 3 remisy. Zdobyli 30 bramek, tracąc 27. Najlepszym strzelcem drużyny jest Krystian Benuszak – 12 bramek. Na czwartoligowe boiska ekipa żubra powróci według planu 2 marca oczywiście na to wpływ będzie miała zimowa aura. Pierwszych 5 spotkań odbędzie się na wyjazdach. Na własnym obiekcie LKS Gołuchów zobaczymy dopiero w 26 kolejce a więc najprawdopodobniej w kwietniu. Przeciwnikiem będzie Farmutil Orkan Śmiłowo. W chwili obecnej trwa przerwa świąteczna. Po nowym roku Maciej Dolata spotka się pierwszy raz ze swoimi piłkarzami i zacznie się maraton ostrych treningów.


A klasa

Rok temu kiedy powstawała B klasa nikt nie wierzył, że w pierwszym sezonie uda się zespołowi rezerw awansować klasę wyżej. Rezerwy tylko z nazwy, bowiem w ekipie Marcina Żółtka z pierwszego zespołu występowali tylko Adrian Hajdasz, Patryk Kupczyk oraz Kamil Melka. Zespół w A klasie na jesień poradził sobie bardzo dobrze. Na 13 kolejek drużyna zebrała 28 punktów i plasuje się na 3 miejscu, tracąc 2 oczka do vicelidera. Lider wydaje się już poza zasięgiem, Ogniwo Łąkociny nie przegrało ani jednego spotkania i ma komplet 39 punktów i ma 9 punktów przewagi nad drugim miejscem. Bilans spotkań ekipy żubra to 9 zwycięstw, 3 porażki oraz 1 remis. Drużyna zdobyła 39 bramek, a straciła zaledwie 13 co jest drugim najlepszym wynikiem w tabeli. Rezerwy wracają na boisko 17 kwietnia. Rundę wiosenną zainaugurują meczem w Dobrzycy.


Junior młodszy:

Juniorzy młodsi prowadzeni przez Michała Marciszaka zajęli w swoim debiutującym sezonie w lidze wojewódzkiej wysokie trzecie miejsce. Na ten wynik złożyło się 7 zwycięstw, 3 remisy oraz 4 porażki. Zawodnikiem, który strzelił najwięcej bramek jest Kamil Matysiak było ich aż 11, drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Wiktor Smoliński mając na koncie 7 bramek. Jak mówi sam trener, trzeba mocno i solidnie przepracować przerwę zimową, przykładać się do treningów i ćwiczeń, a efekty na pewno się pojawią w rundzie wiosennej. W kilku spotkaniach w szeregi drużyny wdarł się brak koncentracji np. podczas meczu z Victorią Września mając kilka sytuacji bramkowych drużyna nie dała rade doprowadzić do zakończenia meczu z pozytywnym rezultatem. Każdy zawodnik wnosi wiele do drużyny, a łącząc wszystkich w całość trener uzyskał drużynę z ogromnym potencjałem na każdej z pozycji. Zespół juniora młodszego rundę jesienną sezonu 2018/2019 może zaliczyć do udanego startu w lidze wielkopolskiej.


Trampkarz:

Trampkarze pod wodzą trenera Tomasza Szymkowiaka plasują się na drugim miejscu w rozgrywkach II ligi okręgowej. W sześciu spotkaniach zgromadzili 13 punktów, 4 wygrane,1 remis oraz 1 porażka. Żółto-czarni 35 razy pokonywali bramkarzy przeciwników, tracąc tym tylko 5 bramek. Ostatni mecz w rundzie jesiennej trampkarze zagrali z drużyną Dragon Dzierzbin, wygrywając 12:1.


Młodzik:

Drużyna wraz z trenerem Łukaszem Hyżykiem po zakończonej rundzie jesiennej zajmuje pozycje lidera tabeli z kompletem 18 punktów. W sześciu spotkaniach zawodnicy trafili do siatki rywala 27 razy, a stracili tylko 3 bramki. Drużynę tworzą głownie chłopcy z roczników 2006 i 2007. Zawodnikiem, który jest na pozycji króla strzelców to Jan Solarczyk, który może pochwalić się 8 trafieniami. W drużynie drzemie potencjał, którego próbkę można było zobaczyć na meczach tego zespołu.


Orlik :

LKS Gołuchów

Pierwsza drużyna prowadzona przez Tomasza Kapałkę w pierwszej rundzie uplasowała się na 5 miejscu. Drużyna rozegrała 7 spotkań na co złożyły się 3 wygrane i 4 porażki, podczas wszystkich meczów młodzi adepci piłki nożnej zdobyli 25 bramek, tracąc przy tym 48. Zawodnikiem, który zdobył najwięcej bramek jest Jakub Żółtek, ma na koncie 11 trafień. Jest to drużyna o dwóch obliczach, która potrafi zagrać pierwszą część meczu zgodnie z oczekiwaniami, natomiast w drugich połowach często przyglądała się sytuacjom na boisk.

LKS II Gołuchów

Druga grupa podopiecznych Tomasza Kapałki na końcu rundy jesiennej zajęła 7 miejsce w swojej lidze. W zmaganiach ligowych drużyna wystąpiła w sześciu spotkaniach strzelając 11 bramek i tracąc ich 57. Najwięcej bramek zdobył Jonatan Jędrzejewski, trafił do bramki 4 razy. Dla dużej części chłopców mecze w sezonie 2018/2019 były pierwszymi spotkaniami z walką o punkty w ligowych rozgrywkach. Przed młodymi piłkarzami jeszcze długie godziny treningów, ale motywacją jest walka do ostatniej minuty w każdym meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *