LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

3 punkty zdobyte w Ostrowie Wlkp.

15 sierpnia podopieczni trenera Macieja Dolaty rozegrali spotkanie II kolejki 4 ligi wielkopolskiej, w którym zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. 

Ekipa Żubra rozpoczęła spotkanie w niezmienionym składzie, porównując do zwycięskiego meczu I kolejki z Olimpią Koło. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zagroziła poważnie bramce rywali. Obie ekipy były ostrożne w swych poczynaniach, starały się lepiej poznać taktykę oraz sposób gry przeciwnika. Jedyną groźną sytuację w pierwszej połowie stworzył indywidualną akcją Krystian Benuszak, który uderzył w boczną siatkę bramki, strzeżonej przez golkipera gospodarzy. Po zmianie stron obraz gry nieznacznie się zmienił, obie drużyny miały świadomość upływającego czasu, przez co ataki stawały się coraz częstsze i bardziej skuteczne. Przełomowym momentem meczu okazały się dokonane przez trenera Dolatę zmiany. Około 70 minuty na placu gry pojawili się Adrian Hajdasz oraz Jakub Szymkowiak, którzy wprowadzili świeżość w poczynaniach ofensywnych LKS’u. W 78 minucie spotkania Krzysztof Czabański świetnym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził Ekipę Żubra na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że rzut wolny został odgwizdany po faulu na Adrianie Hajdaszu. W ostatnich minutach spotkania na boisko zostali wprowadzeni najpierw Maciej Marcinkowski, później Maciej Mikołajczyk. Oboje dali równie dobre zmiany, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Marcinkowskiego bramkę na 2:0 zdobył Maciej Mikołajczyk, który zamknął wślizgiem celne dośrodkowanie i tym samym zakończył spotkanie. Po zdobytej bramce arbiter użył gwizdka po raz ostatni tego dnia.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – LKS Gołuchów 0:2 (0:0)

0:1 Krzysztof Czabański

0:2 Maciej Mikołajczyk

LKS: Antczak, Grzesiek, Wandzel, Kuś, Majusiak, Chojnacki (80’ Marcinkowski), Guźniczak, Czabański, Szkudlarski (70’ Hajdasz), Stempień (70’ Szymkowiak), Benuszak (89’ Mikołajczyk)

Następne spotkanie Ekipy Żubra już w najbliższą niedzielę, o godzinie 12:00 na stadionie przy ul. Słowackiego. Rywalem podopiecznych trenera Maciej Dolaty będzie Lubuszanin Trzcianka.      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *