LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Ekipa żubra się nie zatrzymuje

W drugim wyjazdowym meczu LKS Gołuchów pokonał Kotwicę Kórnik 2:0. Jest to czwarty mecz z rzędu w którym ekipa żubra nie traci nawet bramki, takiego początku ligi nie pamiętają chyba nawet najstarsi kibice naszego klubu. Żółto czarni byli faworytem sobotniego spotkania, a za bramką kibice czekać musieli do 27 minuty meczu. Pierwszego gola zdobył Krystian Benuszak, który wykorzystał podanie z bocznego sektora boiska i umieścił piłkę w siatce. Bramkę na 2:0 zdobył Mateusz Szkudlarski, który otrzymał prostopadłe podanie od Krystiana Benuszaka i wykorzystał sytuację sam na sam. Gołuchowianie przez 90 minut meczu kontrolowali wynik spotkania, byli zespołem lepszym i zasłużenie odnieśli zwycięstwo 2:0 nad drużyną z Kórnika. Wynik mógł być  znacznie wyższy tym bardziej, że gospodarze mecz kończyli w 10, po czerwonej kartce bramkarza Kotwicy. Bramek mimo to już do końca spotkania nie oglądaliśmy.


Kotwica zaskoczyła nas zmianą ustawienia z 3-5-2 na grę czterema obrońcami, do tego zawodnicy nieco byli pozamieniani na pozycjach. W pierwszej połowie zespół z Kórnika nastawił się na grę z kontrataku. Zostaliśmy zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym i w pewnych momentach brakowało nam cierpliwości. Było sporo strat i niecelnych podań. Pierwsza z akcji, jakich oczekuję, abyśmy zawsze grali, przyniosła bramkę, Mówię tu o akcji dwójkowej Konrada Chojnackiego i Krystiana Benuszaka, wykończonej przez Krystian. Nie wykorzystaliśmy też faktu, że Kotwica przez ostatnie dwadzieścia, może piętnaście minut grała w dziesiątkę. Bramkarz rywali wybiegł i ręką przeciął zagranie Krzysztofa Czabańskiego, za co otrzymał czerwoną kartkę. Przeciwnik dość mądrze grał, my też nie forsowaliśmy tempa, dlatego wynik się nie zmienił. Chłopakom należą się duże słowa uznania za trzy punkty i za fakt niestraconej znów bramki. Chciałoby się powiedzieć, aby ta passa trwała jak najdłużej – Maciej Dolata, trener LKS-u


Kotwica Kórnik – LKS Gołuchów 0:2 (0:1)

0:1 Krystian Benuszzak 27’

0:2 Mateusz Szkudlarski 49’


LKS: Marcin Antczak, Paweł Majusiak (70’ Michał Laluk), Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Krzysztof Czabański (83’ Maciej Mikołajczyk), Dawid Guźniczak, Konrad Chojnacki, Mateusz Szkudlarski (70’ Adrian Hajdasz), Paweł Stempień (46’ Jakub Szymkowiak), Krystian Benuszak


Za tydzień przed własną publicznością LKS rozegra spotkanie z Obrą Kościan. Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia o godz. 17:00. Zapraszamy na spotkanie !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *