LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Druga wyjazdowa porażka

Starcie LKS Gołuchów z Unią Swarzędz miało miano hitem kolejki IV ligi gr. Wielkopolskiej. Zwycięsko z sobotniego spotkania wyszli gospodarze i pokonali lidera z Gołuchowa 2:0.

Zespół Unii Swarzędz wyszedł na prowadzenie w 21 minucie spotkania wykorzystując podyktowaną przez sędziego jedenastkę. W polu karnym faulował Marcin Wandzel, a jedenastkę na bramkę zamienił Radosław Barabasz. Drugiego gola oglądaliśmy tuż przed końcówką pierwszej części spotkania. Fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Krystian Pawlak i posłał LKS Gołuchów do szatni z dwubramkową stratą.

W drugiej części gry obraz nie uległ zmianie, zespół Unii Swarzędz kontrolował przebieg spotkania. Były momenty, że LKS Gołuchów przeważał – było to jednak z mało. Brakowało przysłowiowej „kropki nad i” aby zespół Macieja Dolaty zbliżył się chociażby do jedno bramkowej straty. Ostatecznie Gołuchowianie przegrywają w Swarzędzu 2:0, a mecz kończą w 10 za sprawą czerwonej kartki (druga żółta) dla Konrada Chojnackiego. Jest to druga porażka zespołu w drugim kolejnym meczu wyjazdowym z zespołem z górnej części tabeli.

Zadecydowała pierwsza połowa, a w głównej mierze pierwsza bramka, która padła z rzutu karnego. Ciężko mówić o jakichkolwiek pretensjach. Marcin Wandzel i Mateusz Świergiel wyciągnęli w jednym momencie nogę, przy czym Marcin trafił go od spodu, sędzia zdecydował się na pokazanie rzutu karnego i straciliśmy bramkę. Później Krystian Pawlak uderzył w same „widły”, po naszym błędzie, po stracie piłki w środkowej strefie boiska. W drugiej połowie były momenty, gdy mieliśmy przewagę, ale i przeciwnik oddawał bardzo kąśliwe strzały, po których musiał interweniować Tomasz Szymkowiak. Kluczowa była też sytuacja z 44’. Krzysztof Czabański wykonywał rzut wolny 20 metrów od bramki. Liczyliśmy, że mu piłka siądzie tak, jak w meczu z Międzychodem, ale bramkarz nie zrobił ruchu i strzał obronił. Szkoda, bo schodzilibyśmy przy wyniku 2:1. Nie chcę się usprawiedliwiać, ale zagraliśmy dzisiaj bez Dawida Guźniczaka i tą jego absencję było widać na boisku – opowiedział trener Maciej Dolata dla zpleszewa.pl


Unia Swarzędz – LKS Gołuchów 2:0 (2:0)

1:0 Radosław Barabasz 21’

2:0 Krystian Pawlak 44’

LKS:  Tomasz Szymkowiak – Michał Grzesiek, Marcin Wandzel , Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Jakub Szymkowiak (60’ Paweł Majusiak), Krzysztof Czabański, Maciej Mikołajczyk (75’ Maciej Marcinkowski), Konrad Chojnacki (90’), Mateusz Szkudlarski  (60’ Adrian Hajdasz ), Krystian Benuszak


W 11 kolejce LKS podejmować będzie Tarnovię Tarnowo Podgórne – 5 zespół tabeli. Spotkanie 6 października rozpocznie się o godz. 14:00. Zapraszamy na boisko przy ul. Słowackiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *