LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Podział punktów

Ekipa żubra w ramach 11 kolejki zremisowała z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:2 i tym samym straciła fotel lidera. Trener Maciej dolata w spotkaniu nie mógł skorzystać z wykartkowanego Marcina Wandzla oraz Konrada Chojnackiego.

W mecz lepiej weszli goście i już w 3 minucie spotkania prowadzili 0:1 po bramce zdobytej przez Maurycego Niemczyka, który po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry umieścił piłkę w siatce nie dając szans bramkarzowi LKS. Zimny prysznic z początkowych minut podziałał na zespół Macieja Dolaty. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku meczu tuż przed przerwą miał Paweł Stempień, który znalazł się oko w oko z bramkarzem Tarnovii. Próbował przelobować golkipera rywali lecz ten przeczytał zamiary Stempnia i zdołał złapać piłkę w ręce.

Po zmianie stron LKS szybko zdołał wbić gola oraz krótko po tym wyszedł na prowadzenie. Wyrównująca bramkę wbił Krzysztof Czabański, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Mateusza Szkudlarskiego z rzutu rożnego. Następnie na indywidualną akcję pokusił się Jakub Szymkowiak, który dał prowadzenie swojej drużynie. Zespół Pawła Rutkowskiego nie miał zamiaru składać broni i dążył do wywiezienia z Gołuchowa chociażby jednego punktu. Defensywa LKS pękła po raz drugi w 83 minucie spotkania, a bramkę zdobył były zawodnik ekstraklasowego Lecha Poznań – Błażej Teliichowski. Wynik nie uległ zmianie i mieliśmy podział punktów w Gołuchowie. Potknięcie ekipy żubra wykorzystała Pogoń Nowe Skalmierzyce i to ona jest teraz na najwyższym stopniu podium z przewagą nad LKS tylko 1 punktu.

Zremisowaliśmy i traktujemy to jako stratę dwóch punktów. W drugiej połowie mieliśmy tyle sytuacji, że gdybyśmy wykorzystali jedną, dwie, a wynik zamknęlibyśmy około dwudziestej minuty, to byłoby po zawodach. Kontuzje i kartki spowodowały, że mogłem dokonać tylko dwóch zmian. Dopisujemy sobie punkt i jedziemy dalej – skomentował trener Maciej Dolata dla zpleszewa.pl


LKS Gołuchów – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2 (0:1)

0:1 Maurycy Niemczyk 3’

1:1 Krzysztof Czabański 47’

2:1 Jakub Szymkowiak 50’

2:2 Błażej Telichowski 83’

LKS: Marcin Antczak – Michał Grzesiek, Grzegorz Kuś, Krzysztof Czabański, Paweł Majusiak, Jakub Szymkowiak (67’ Maciej Marcinkowski), Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk, Paweł Stempień (73’ Michał Marciszak), Mateusz Szkudlarski, Krystian Benuszak


Kolejne spotkanie LKS Gołuchów zaplanowane zostało w Kępnie. Mecz z miejscową Polonią rozpocznie się w sobotę (12 października) o godz. 16:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *