LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

LKS znów na czele tabeli

Gołuchowski LKS po dwóch wyjazdowych porażkach w końcu zwyciężył. Zwycięstwo mimo wyniku 1:3 nie przyszło jednak łatwo i do ostatnich minut Polonia Kępno dążyła do wyrównania spotkania. Ekipa żubra na prowadzenie wyszła w 31 minucie, a piłkę do pustej bramki wpakował Dawid Guźniczak po podaniu od Konrada Chojnackiego. Minęły 3 minuty a goście mieli już dwubramkową przewagę. Tym razem asystował Mateusz Szkudlarski, który uruchomił prostopadłym podaniem Krystiana Benuszaka. Nasz najlepszy snajper wykorzystał sytuację „sam na sam” i zdobył swoją 11 bramkę w obecnych rozgrywkach.

Po świetnych pierwszych 45 minutach, drugie już nie były tak dobre w wykonaniu podopiecznych Macieja Dolaty. Przy niezbyt dobrej grze LKS-u swoje szanse na wywalczenie chociażby jednego punktu wypatrywali gospodarze. W 58 minucie zrobili pierwszy krok, kontaktową bramkę zdobył Filip Latusek. Polonia Kępno złapała wiatr w żagle i mocno zaatakowała nasz zespół. Gospodarze rzucili wszystkie karty narażając się na kontrataki. Po jednym z nich wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Krystian Benuszak, wykorzystując podanie Pawła Stempnia. Tym samym nasz najlepszy snajper ma na swoim koncie 12 bramek i zajmuję 2 miejsce w klasyfikacji strzelców IV ligi wielkopolskiej.

Druga połowa była w naszym wykonaniu dużo słabsza. Niepotrzebnie oddaliśmy plac przeciwnikowi, straciliśmy bramkę i daliśmy mu pożywkę. Przegrywaliśmy dużo pojedynków w powietrzu. Rywale stwarzali sobie sytuacje poprzez długie piłki, choć nie było może sytuacji stuprocentowych, po których mogło być 2:2.

Nie zagraliśmy wielkiego meczu, ale mecze z Kępnem charakteryzują się tym, że jest dużo walki, a mało grania. Mnóstwo zdrowia trzeba było zostawić, by przywieźć trzy punkty. Jedynym minusem był fakt, że Krystian Benuszak zobaczył czwartą żółtą kartkę i w kolejnym meczu z Centrą będzie musiał pauzować. – ocenił Maciej Dolata dla zpleszewa.pl

Polonia Kępno – LKS Gołuchów 1:3 (0:2)

0:1 Dawid Guźniczak 31’

0:2 Krystian Benuszak 34’

1:2 Filip Latusek 58’

1:3 Krystian Benuszak 92’

LKS: Marcin Antczak – Michał Grzesiek, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Paweł Majusiak, Konrad Chojnacki (75’ Maciej Marcinkowski), Mateusz Szkudlarski (60’ Adrian Hajdasz), Dawid Guźniczak, Jakub Szymkowiak (60’ Paweł Stempień), Krzysztof Czabański (75’ Maciej Mikołajczyk), Krystian Benuszak


W 13 kolejce LKS na własnym obiekcie rozegra mecz z Centrą Ostrów Wlkp. Spotkanie zaplanowane na najbliższą sobotę 19 października rozpocznie się o godz. 15:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *