LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Fatalny LKS

15 kolejka IV ligi wielkopolskiej, drużyna Pogoń Nowe Skalmierzyce podejmowała lidera rozgrywek LKS Gołuchów. Drużyna przyjezdnych nie mogła skorzystać z Dawida Guźniczaka, który odbywał pauzę, za kartki oraz kapitana żółto-czarnych Grzegorza Kusia.

Pogoń znana jest z twardej, fizycznej gry, do tego atut własnego boiska, przypuszczać można było, że mecz będzie zacięty, a piłkarze obydwu drużyn nie odstawią nogi.

Od samego początku ruszyli gospodarze do ataku, kierując długie padania za linię obrony LKS’u Gołuchów. Widać było energię oraz chęć zwycięstwa. Gospodarze zdominowali fizycznie mecz, grali na pograniczu faulu, ambitnie. Przyjezdni natomiast pokazali, no właśnie, nic nie pokazali. Bez woli walki, bez ambicji, nie wyglądali jak drużyna, która przewodzi w tabeli ligowej. Ekipa Żubra oddała środek pola, nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, czy skonstruować składnej akcji.

Najlepszy snajper gospodarzy, Dawid Kuczyński potwierdził swoją wysoką dyspozycję, 3-krotnie umieszczając piłkę w siatce Marcina Antczaka. Dwie bramki dołożył Kacper Majerz. Honorowe trafienie dla LKS Gołuchów zdobył z rzutu karnego Krystian Benuszak.

Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie. Kompletnie polegliśmy w strefie środkowej. Każdy zawodnik Pogoni jechał na tyłku i nie kalkulował, a u nas za dużo było panów piłkarzy, a za mało zawodników z charakterem. Przeciwnik pokazał nam, jak przy zaangażowaniu, determinacji i woli zwycięstwa można prostymi środkami wygrać pojedynek. Nie udźwignęliśmy na swoich barkach odpowiedzialności za bycie na fotelu lidera. Jeżeli to miał być mecz kolejki, to w naszym wykonaniu był to blamaż. Biorę na siebie odpowiedzialność za tę porażkę i pozostaje mi – wykorzystując „Życie Pleszewa” – przeprosić kibiców za to, jak nasz zespół się zaprezentował. Podobnie, jak to miało miejsce we Wrześni i w Swarzędzu, nie poradziliśmy sobie mentalnie. Nie chciałbym więcej przegrywać w taki sposób – bez charakteru, bez walki. Mieliśmy jakieś pretensje do sędziów, byli najsłabsi, ale mylili się w obie strony i w żaden sposób nie wypaczyli wyniku meczu – skomentował trener Maciej Dolata dla zpleszewa.pl.

Porażka naszej drużyny spowodowała małe przemeblowanie w czubie tabeli. Liderem została drużyna Victoria Września, która do tej pory uzbierała 32 punkty, tyle samo ma druga Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz trzecia drużyna Macieja Dolaty. Czwarta Unia Swarzędz traci punkt do liderującej trójki.

POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE – LKS GOŁUCHÓW 5:1 (1:0)

1:0 – Dawid Kuczyński (14’)

2:0 – Dawid Kuczyński (51’)

3:0 – Dawid Kuczyński (54’)

3:1 – Krystian Benuszak (81’)

4:1 – Kacper Majerz (87’)

5:1 – Kacper Majerz (90+1’)

LKS Gołuchów: Marcin Antczak, Michał Grzesiek, Marcin Wandzel, Paweł Majusiak, Paweł Stempień, Krzysztof Czabański Ż, Maciej Mikołajczyk (70’ Adrian Hajdasz), Maciej Marcinkowski (46’ Mateusz Szkudlarski), Konrad Chojnacki Ż, Jakub Szymkowiak (75’ Michał Marciszak), Krystian Benuszak


Następny mecz w sobotę, 9 listopada o godzinie 14.00 na boisku przy ul. Słowackiego. LKS Gołuchów podejmować będzie drużynę Stainer Polonia Leszno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *