LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Gołuchów nie zdobyty!

Podopieczni trenera Macieja Dolaty pozostaną niepokonani na własnym boisku przynajmniej, do czasu rozpoczęcia rundy wiosennej IV ligi. Żaden z 9 przeciwników, z którymi LKS mierzył się na własnym stadionie nie wywiózł z Gołuchowa 3 punktów. Na ten sukces składa się 7 zwycięstw i 2 remisy.

9 listopada została rozegrana 16 kolejka IV ligi wielkopolskiej, w ramach której Ekipa Żubra mierzyła się u siebie z drużyną Stainer Polonii Leszno, która ma wyraźne aspiracje do awansu, o czym świadczy wiele przedsezonowych zmian w kadrze.

Równo o 14:00 sędzia użył gwizdka po raz pierwszy i rozpoczął spotkanie. Wynik otworzył się już w 14 minucie, sędzia wskazał na jedenasty metr. Mateusz Górkowski sfaulował Konrada Chojnackiego, a rzut karny na bramkę zamienił nie kto inny, jak Krystian Benuszak. Snajper LKS’u skompletował dublet w 32 minucie pokonując głową bramkarza Polonii. Celnym dośrodkowaniem przy drugiej bramce popisał się Konrad Chojnacki. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:0.

Polonia od samego początku drugiej części ruszyła do odrabiania strat, co po części udało jej się już w 51 minucie, samobójcze trafienie zanotował Paweł Majusiak, który pechowo zmienił tor lotu piłki uderzonej przez Eryka Morysona. Drużyna gości była stroną dominującą w trakcie drugich 45 minut, jednak nie znalazła sposobu na pokonanie Tomasza Szymkowiaka po raz drugi i wróciła do Leszna bez punktów.

Podopieczni  trenera Dolaty udanie rehabilitują się przed własną publicznością po nieudanym, wysoko przegranym spotkaniu w Nowych Skalmierzycach. Ekipa Żubra plasuje się na 3 miejscu tabeli, jednak ma na koncie tyle samo punktów, co lider Victoria Września oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne (35 oczek).

LKS GOŁUCHÓW – STAINER POLONIA LESZNO 2:1 (2:0)

1:0 – Krystian Benuszak (14’)

2:0 – Krystian Benuszak (32’)

2:1 – Paweł Majusiak (SAM) (54’)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak – Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk, Konrad Chojnacki, Krzysztof Czabański Ż (75’ Mateusz Szkudlarski), Paweł Stempień (67’ Jakub Szymkowiak), Krystian Benuszak (78’ Michał Marciszak)


Ostatnie spotkanie rundy jesiennej LKS rozegra w Poznaniu, gdzie zmierzy się z drużyną beniaminka rozgrywek, TPS Winogrady. Mecz odbędzie się o godzinie 13:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *