LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

LKS Gołuchów mistrzem jesieni

Sukces piłkarzy LKS Gołuchów oraz trenera Macieja Dolaty. Ekipa żubra w minioną sobotę zakończyła zmagania w pierwszej rundzie sezonu 2019/2020. Na półmetku zgromadzili największą ilość punktów i zimowy okres spędzą na fotelu lidera, a sukces ten stał się faktem dzięki zwycięstwu nad Winogradami Poznań 4:0 oraz wynikach jakie padły w 17 kolejce.

W Poznaniu królował Krystian Benuszak i zdobył hat – tricka, a nawet mógł zdobyć 4 bramki. Jednak dwa pierwsze trafienia Krystiana to bramki zdobyta z rzutu karnego, trzecią bramkę dołożył drugi najskuteczniejszy zawodnik żółto – czarnych Krzysztof Czabański. Wynik w końcówce meczu ustalił Krystian Benuszak. Nasz najlepszy strzelec mógł być większym koszmarem zespołu gospodarzy, jednak nie wykorzystał jednej jedenastki.

Chcieliśmy od początku zaatakować, wiedząc, jak wyglądały mecze Winograd z innymi zespołami. Trzcianka i Tarnovia wygrały tylko jedną bramką, Trzcianka przegrywała tutaj nawet 0:2 i goniła wynik. Wyszliśmy dość mocno, stworzyliśmy kilka sytuacji, z minuty na minutę nakręcaliśmy ich bramkarza, który miał dzień konia. W pierwszej połowie wykonywał takie parady, że aż ze zdumienia przecieraliśmy oczy. W drugim kwadransie rywale też mieli swoje sytuacje, ale końcówka znów należała do nas. W szatni ustaliliśmy sobie pewne poprawki, wiedząc, że drużyna Winograd bardzo dobrze wchodzi w drugą połowę. I początek należał do rywali, ale po strzeleniu trzeciej bramki mecz praktycznie się skończył. Cieszymy się, że dopisaliśmy sobie trzy punkty, ze nasz lider nadal strzela i że po korzystnych dla nas wynikach na innych boiskach powróciliśmy na fotel lidera, co na pewno jest dużym sukcesem naszego klubu – ocenił Maciej Dolata dla zpleszewa.pl


OTPS Winogrady Poznań – LKS Gołuchów 0:4 (0:2)

0:1 – Krystian Benuszak (34’)

0:2 – Krystian Benuszak (48’)

0:3 – Krzysztof Czabański (61’)

0:4 – Krystian Benuszak (92’)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk (70’ Maciej Marcinkowski), Konrad Chojnacki, Jakub Szymkowiak (70’ Michał Marciszak), Krzysztof Czabański (64’ Paweł Stempień), Krystian Benuszak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *