LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy - rezerwy

Podsumowanie rundy jesiennej – LKS II Gołuchów

Choć pierwsze spotkanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 nie zapowiadało sukcesu drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Hyżyka, rezerwy sprostały oczekiwaniom sympatyków gołuchowskiego LKS’u. Druga drużyna żółto – czarnych zakończyła zmagania na drugim miejscu w tabeli gromadząc 32 punkty (tyle samo, co lider tabeli).

W ramach rundy jesiennej rozgrywek grupy III wielkopolskiej klasy A zostało rozegranych 13 spotkań. LKS II Gołuchów bardzo szybko podniósł się po porażce 9:0 w pierwszym meczu z Prosną Kalisz, w wyniku czego w pozostałych spotkaniach nie uległ rywalom już ani razu. Ekipa Żubra zakończyła rundę z bilansem 10 wygranych, 2 remisów i 1 porażki, na co złożyło się 49 strzelonych i 19 straconych bramek. Statystycznie rezerwy strzelały 3,7 i traciły 1,4 bramki na mecz.

Najwyższą wygraną zakończyło się spotkanie 4 kolejki, kiedy to naprzeciw żółto – czarnych stanął Grom Malanów. Mecz zakończył się wynikiem 11:0 dla LKS’u, gospodarzy ówczesnego spotkania. Najlepsza forma podopiecznych trenera Hyżyka nastała na przełomie września i października, kiedy to w 6 spotkaniach (od 6 do 11 kolejki) Ekipa Żubra zebrała komplet punktów, notując 31 trafień do siatki rywali, tracąc przy tym tylko 5. Najlepszym strzelcem rezerw LKS’u jest Adrian Hajdasz, z dorobkiem 16 bramek, za nim plasuje się Szymon Łyskawka z 7 trafieniami.

Warto zaznaczyć również bardzo dobre występy LKS’u II Gołuchów w okręgowym pucharze polski. Rezerwy pożegnały się z rozgrywkami w III rundzie, eliminując po drodze Stal II Pleszew (5:0), WKS Witaszyce (2:1) oraz Prosnę Kalisz (1:0).

Druga drużyna LKS’u rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej 22 marca 2020 roku. Rywalem Ekipy Żubra będzie Prosna Kalisz, aktualny lider tabeli. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Słowackiego w Gołuchowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *