LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Podsumowanie rundy jesiennej LKS Gołuchów

Ekipa Żubra prowadzona przez Macieja Dolatę znalazła się na półmetku ligowych zmagań. Wynik, jaki osiągnęli zawodnicy przy pomocy trenera przeszedł oczekiwania wszystkich, którzy wiernie kibicują LKS’owi Gołuchów. Po 17 rozegranych kolejkach gołuchowianie uzbierali 38 punktów i są liderem tabeli. Zwyciężając 12 meczy, remisując 2 oraz przegrywając 3. Tuż za nami plasuje się Unia Swarzędz, która uzyskała jedno oczko mniej. Po piętach drepczą jeszcze 3 inne zespoły. Kolejno Victoria Września, Tarnovia Tarnowo Podgórne oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce tracąc do LKS’u 2 oczka.

Żółto – Czarni mieli wymarzony początek i do 6 kolejki stracili jedną bramkę zdobywając przy tym aż 15. Porażka przyszła dopiero 18 września, a więc w połowie rundy jesiennej. Wówczas osłabiony LKS Gołuchów uległ wysoko 4:0 we Wrześni. Porażka z Victorią nieco wpłynęła na nasz zespół i można było powiedzieć, że piłkarze złapali lekką zadyszkę. Co prawda tydzień później pokonali Victorię Ostrzeszów 2:0, lecz w kolejnym meczu wyjazdowym musieli uznać wyższość rywala i ulegli w Swarzędzu 0:2. Przełamanie przyszło w Kępnie i pogrążona w kryzysie Polonia uległa u siebie 1:3.

Szybko na ziemie sprowadziła nas Pogoń Nowe Skalmierzyce i wypunktowała gołuchowian w Skalmierzycach 5:1. W ostatnim meczu przed własną publicznością LKS zagrał z groźną Polonią Leszno, odniósł wprawdzie zwycięstwo 2:1, lecz nie był to spacerek, było widać, że zawodnicy są już zmęczeni trwającym sezonem. Rundę jesienną zakończył mecz w Poznaniu, gdzie LKS gładko ograł OTPS Winogrady 0:4 i dzięki wynikom jakie padły w ostatniej kolejce zasiadł na fotelu lidera tabeli.

Tak w skrócie można opisać jak ciężką była to runda. Podopieczni Macieja Dolaty przez niemalże całą rundę przodowali w tabeli. Wprawdzie analizując wyniki i spoglądając w tabelę to z żadnym z zespołów znajdujących się w top 5 nie wygraliśmy, a zdobyliśmy zaledwie jeden punkt remisując w Gołuchowie 2:2 to jednak należy wziąć pod uwagę, że każdy z zespołów miał w trakcie sezonu swój kryzys. Kryzys LKS’u Gołuchów przyszedł w momencie kiedy terminarz był najtrudniejszy, co efektem było zdobycie w 5 meczach zaledwie 4 punktów.

Wielkim atutem są mecze rozgrywane na boisku w Gołuchowie. LKS jest zespołem, który jest niepokonany na własnym obiekcie. Nie można również zapomnieć o Krystianie Benuszaku. Nasz napastnik, co sezon zdobywa mnóstwo goli, w obecnej kampanii ma ich już 20. Goni lidera strzelców, Dawida Kuczyńskiego, który ma na koncie 22 trafienia. LKS ogółem zdobył 37 bramek, stracił 18.

Drużyna LKS’u rozpocznie zmagania w rundzie wiosennej 14 marca 2020 roku. Rywalem Żółto – Czarnych będzie Olimpia Koło. Mecz odbędzie się na stadionie w Kole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *