LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Gołuchowskie drużyny z awansami do wyższych lig

LKS GOŁUCHÓW

Ekipa Żubra prowadzona przez Macieja Dolatę w teorii powinna być w trakcie rundy rewanżowej ligowych zmagań, panująca sytuacja doprowadziła jednak do sytuacji, gdzie końcowe rozstrzygnięcia są już znane. Wynik, jaki osiągnęli zawodnicy przy pomocy trenera przeszedł oczekiwania wszystkich, którzy wiernie kibicują LKS-owi Gołuchów. Po 17 rozegranych kolejkach gołuchowianie uzbierali 38 punktów i są liderem tabeli. Decyzje Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej sprawiają, że stan tabeli z jesieni daje Ekipie Żubra prawo do gry w III lidze. Zwyciężając 12 meczów, remisując 2 oraz przegrywając 3 LKS uzbierał wystarczająco dużo punktów, by zakończyć sezon liderując stawce.

Jak trener zespołu, Maciej Dolata skomentował sprawę awansu?

„ Najpierw była decyzja zarządu, który gdzieś tam wypowiadał się na temat udziału w III lidze, my też konsultowaliśmy to we własnym gronie. Z tego, co mi wiadomo, to w najbliższych dniach ma się odbyć jeszcze spotkanie władz klubu z radnymi i panem wójtem w sprawie pomocy choćby w sprawach infrastrukturalnych, związanych z uczestnictwem na tym poziomie rozgrywkowym. Wczoraj wypowiedzieli się piłkarze, którzy mieli wpływ na ten sukces. 70% zawodników wyraziło akces i chęć grania w III lidze. Dzisiaj dwóch kolejnych piłkarzy gdzieś tam przedyskutowało sprawę w gronie rodzinnym i podjęło decyzję o dołączeniu do tej grupy. Na ten moment chętnych do gry jest 14-15 piłkarzy. Podejmiemy kroki, by znaleźć te brakujące ogniwa do satysfakcjonującej liczby około 20 piłkarzy. W tym gronie musi być dwóch bramkarzy i czterech młodzieżowców. Mieliśmy alternatywę pozostania w IV lidze. Liczba meczów będzie podobna, bo w obu ligach będzie występować około 22 zespołów, jednak III-ligowa przygoda, zmiana miejsc grania, spowodowała chęć pokazania się na wyższym poziomie. Na pewno nie będziemy krezusami pod względem organizacyjno-finansowym, ale zrobimy wszystko, by wypaść dobrze” – powiedział szkoleniowiec LKS-u. (źródło: wywiad dla www.zpleszewa.pl)

Żaden z sympatyków gołuchowskiego klubu nie ma wątpliwości, że jest to największy sukces w historii LKS-u. Przez długi czas nie było wiadomo co dalej z sezonem IV i niższych lig piłkarskich. Nie było pewne, czy sytuacja epidemiczna pozwoli na dokończenie sezonu w sposób bezpieczny. Jak się okazało, nie było takiej możliwości i sezon ostatecznie został zakończony. Decyzją WZPN-u utrzymane zostały miejsca dające awanse, nie będzie natomiast spadków z lig. Po naradach zarówno przedstawiciele klubu jak i zawodnicy wyrazili chęć podjęcia wyzwania, czyli gry w o wiele bardziej wymagającej lidze, zarówno piłkarsko jak i organizacyjnie. Istotna będzie również opinia i decyzje gminy Gołuchów, szczególnie w kwestiach infrastrukturalnych, w których to wymagania trzecioligowe są bardziej wygórowane. Na szczegółowe informację dotyczące ligi, zmian kadrowych itp. należy jeszcze poczekać. Jednak mimo ogólnej sytuacji, niepewnej i wzbudzającej niepokój wśród wszystkich, nie tylko sympatyków piłki nożnej, możemy się cieszyć z ogromnego sukcesu klubu, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji świętować!

LKS II GOŁUCHÓW     

Druga drużyna Ekipy Żubra po pechowo nieudanej próbie awansu w zeszłym sezonie, gdzie jeden lepszy mecz mógł zaważyć na końcowym  pozytywnym rezultacie, dzisiaj może podobnie jak pierwsza drużyna otwierać szampany! Podopiecznym trenera Hyżyka nie udało się co prawda zająć pierwszego miejsca w lidze, jednak uzbieranie takiej samej ilości punktów co lider pozwoliło na ostateczne zajęcie 2 miejsca w rozgrywkach klasy A. Według postanowień WZPN-u miejsce to jest ostatecznie premiowane możliwością gry w klasie okręgowej, co jest kolejnym dużym sukcesem w krótkiej historii drużyny, czyli od powołania rezerw przed rozpoczęciem sezonu 18/19.     

Choć pierwsze spotkanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 nie zapowiadało sukcesu , rezerwy sprostały oczekiwaniom sympatyków gołuchowskiego LKS-u. Druga drużyna żółto – czarnych zakończyła zmagania na drugim miejscu w tabeli gromadząc 32 punkty. W ramach rundy jesiennej rozgrywek grupy III wielkopolskiej klasy A zostało rozegranych 13 spotkań. LKS II Gołuchów bardzo szybko podniósł się po porażce 9:0 w pierwszym meczu z Prosną Kalisz, w wyniku czego w pozostałych spotkaniach nie uległ rywalom już ani razu. Ekipa Żubra zakończyła rundę z bilansem 10 wygranych, 2 remisów i 1 porażki, na co złożyło się 49 strzelonych i 19 straconych bramek. Statystycznie rezerwy strzelały 3,7 i traciły 1,4 bramki na mecz. Najwyższą wygraną zakończyło się spotkanie 4 kolejki, kiedy to naprzeciw żółto – czarnych stanął Grom Malanów. Mecz zakończył się wynikiem 11:0 dla LKS-u, gospodarzy ówczesnego spotkania. Najlepsza forma podopiecznych trenera Hyżyka nastała na przełomie września i października, kiedy to w 6 spotkaniach (od 6 do 11 kolejki) Ekipa Żubra zebrała komplet punktów, notując 31 trafień do siatki rywali, tracąc przy tym tylko 5. Najlepszym strzelcem rezerw LKS’u okazał się Adrian Hajdasz z dorobkiem 16 bramek, za nim plasuje się Szymon Łyskawka z 7 trafieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.