LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Ekipa żubra remisuje w Sieradzu

W końcu ekipa żubra w trwającej pandemii koronawirusa mogła wybiec na boisko i poczuć jak się gra przeciwko innej drużynie. W strugach ulewnego deszczu podopieczni Macieja Dolaty rozegrali w pierwszy zaplanowany sparing przed startem nowego sezonu. W meczu rozgrywanym na boisku w Sieradzu zremisowali 1:1, po bramce zdobytej przez Adama Majewskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Kieliby w drugiej części spotkania. Zespół gospodarzy do siatki trafił w pierwszych 45 minutach, a golem w samo okno popisał się Kamil Pluta nie dając najmniejszych szans Tomaszowi Szymkowiakowi. W przeciągu 90 minut meczu to zespół żółto – czarnych był zespołem lepiej prezentującym się na boisku.


Zagraliśmy dziś w Sieradzu dwie różne połowy. Po połowie widać było po chłopakach, że 4 miesiące temu grali mecz. Byli trochę spięci i zmęczeni. Przez 45 minut meczu mieliśmy problemy taktyczne, ale mimo to, że przeciwnik miał przewagę w posiadaniu piłki to my stwarzaliśmy sobie lepsze sytuację do strzelenia bramki. Ozdobą pierwszej połowy była bramka zawodnika Warty w same okienko, strzał nie do obrony przez naszego bramkarza. W drugiej połowie dokonałem 8 zmian, a przede wszystkim poprawiliśmy swoją grę taktycznie. Wyłączyliśmy z gry dwóch defensywnych pomocników Warty, którzy robili przewagę w strefie środkowej i zmusiliśmy ich dzięki temu do gry skrzydłami, a na naszych skrzydłach to my mieliśmy kreatywnych zawodników. Z pewnością druga odsłona meczu była na naszą korzyść, co udokumentowaliśmy bramką Adama Majewskiego po dośrodkowaniu Patryka Kieliby. W całym spotkaniu mieliśmy więcej sytuacji, niestety tylko jedna udało się wykorzystać. Sparing bardzo pożyteczny zarówno dla zawodników Warty Sieradz, jak i dla mnie i moich zawodników. Cieszę się, że nikt nie odniósł kontuzji, są drobne naciągnięcia. W następnym tygodniu będziemy przygotowywać się do sobotniego meczu z Centrą Ostrów Wielkopolski – powiedział po meczu trener Maciej Dolata.


Warta Sieradz – LKS Gołuchów 1:1 (1:0)

1:0 Kamil Pluta

1:1 Adam Majewski

Skład LKS w pierwszej połowie: Szymkowiak – Majusiak, Kuś, Wandzel, Jankowski, Młynarczyk, Guźniczak, Mikołajczak, Marcinkowski, Hajdasz, Majewski

Skład LKS w drugiej połowie: Dziuba – Kieliba, Domagalski, Wandzel, Grzesiek, Chojnacki, Guźniczak, Skowroński, Stempień, Szymkowiak, Majewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *