LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Seniorzy w kratkę

LKS GOŁUCHÓW

Pierwsza drużyna Ekipy Żubra rozegrała 11.07 kolejne spotkanie sparingowe, tym razem rywalem była trzecioligowa Jarota Jarocin. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 5:1 drużyny z Jarocina. Podopieczni trenera Dolaty zaprezentowali się na boisku przyzwoicie, lecz ostatecznie stracili aż 5 bramek. Tak porażkę skomentował trener Żółto-Czarnych w wywiadzie dla zpleszewa.pl:

„To był mega dziwny sparing, ponieważ mnóstwo goli padło po stałych fragmentach gry. Próbowaliśmy grać w piłkę nożną, a bramki zdobywał przeciwnik. Bardzo mnie to martwi, bo nie odstawaliśmy pod żadnym względem od rywala. Dwie ostanie bramki padły w 88. i 89. minucie, gdy było widać, że z moich piłkarzy gdzieś powietrze zeszło. Gra nie była najgorsza, natomiast wynik obnaża nas pod względem defensywnym. Musimy popracować nad lepszą komunikacją i poruszaniem się poszczególnych formacji, bo to troszeczkę dzisiaj zawiodło”.

Możemy przeczytać również wypowiedź trenera na temat ogólnej sytuacji w drużynie oraz spraw kadrowych: „W ostatnim czasie musiałem trochę popracować z piłkarzami mentalnie, odbudować ich chęci do grania, aby one wróciły po tej nieszczęsnej sytuacji z licencją. Po poprzednim meczu z Koninem nie wiedzieliśmy tak naprawdę, kto zostanie w drużynie. Staraliśmy się, by przekonać piłkarzy do pozostania na poziomie IV ligi, chodzi tu o zawodników, którzy mieli nas wzmocnić . Na razie ci piłkarze zostają. Mam tu na myśli Patryka Kielibę, Dominika Domagalskiego, czy też Szymona Młynarczyka. Jesteśmy na etapie załatwiania Kacpra Dziuby z Ostrovii. Jeżeli to by się nam udało, to wyglądałoby to optymistycznie”

Kolejny sparing zaplanowany jest na 18.07, rywalem Ekipy Żubra będzie Victoria Września. Start sezonu 2020/2021 IV ligi zaplanowany jest na 01.08, w pierwszym meczu o punkty LKS zmierzy się z Wartą Międzychód.

LKS II GOŁUCHÓW

Drugi sparing przed ligowymi zmaganiami rozegrali również zawodnicy rezerw Ekipy Żubra. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Hyżyka była dobrze znana Żółto-Czarnym drużyna Korony Pogoń Stawiszyn, rywal z poprzedniego sezonu klasy A. Podopieczni legendy LKS’u, Dariusza Smolińskiego byli bardzo blisko awansu do klasy okręgowej, jednak kolejny sezon ponownie rozegrają na szczeblu klasy A. Spotkanie było bardzo wyrównane, obie drużyny stwarzały sobie regularnie dobre sytuacje do strzelenia bramki, jednak to LKS był bardziej skuteczny i po rzucie karnym egzekwowanym skutecznie przez kapitana, Piotra Kapałkę, wygrali skromnie 1:0.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.