Pewne zwycięstwa obu seniorskich drużyn LKS-u

W minioną sobotę odbyła się 6 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra była Obra Kościan. Podopieczni trenera Macieja Dolaty szybko otworzyli wynik spotkania, w 26 minucie na listę strzelców wpisał się Krystian Benuszak. Walka toczyła się głównie w środku pola, jednak upływający czas zmusił gospodarzy do coraz częstszych ataków na bramkę LKS-u, co pozwoliło stwarzać sytuacje z kontrataków. Jedną z takich kontr wykończył Krystian Benuszak, który wykorzystał podanie Szymona Młynarczyka. Napastnik miał szansę na ustrzelenie hat-tricka, jednak nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na wyżej wspomnianym Młynarczyku, który bardzo pozytywnie zaprezentował się po wejściu na boisko.

„Mecz obfitował w sporo walki. Myśmy znali dobre strony Obry, pewnie Obra znała nasze. Grę ułatwiła nam pierwsza zdobyta bramka, bo Obra otworzyła się, zaczęliśmy stwarzać sytuacje. Problem w tym, że ich nie wykorzystywaliśmy. Obra zaskoczyła nas tym, że całkiem pozytywnie egzekwowała stałe fragmenty gry, sporo było po nich zagrożenia, na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką. Cieszą trzy punkty, bo pozwalają utrzymywać kontakt z czołową piątką IV ligi” – ocenił Maciej Dolata, szkoleniowiec LKS-u. (źródło: zpleszewa.pl)

Obra Kościan – LKS Gołuchów 0:2

0:1 Krystian Benuszak 26′

0:2 Krystian Benuszak 65′

LKS: Dziuba – Kieliba (80’ Majusiak), Kuś, Wandzel, Grzesiek – Chojnacki (70’ Marcinkowski), Guźniczak, Domagalski (Skowroński), Szymkowiak (55’ Młynarczyk), Szkudlarski (65’ Hajdasz) – Benuszak (90’ Marciszak)

LKS II Gołuchów

Czwarta kolejka Red Box klasy okręgowej przyniosła pierwsze wysokie i zdecydowane zwycięstwo drugiej drużyny Ekipy Żubra. Podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na własnym stadionie z drużyną LZS-u Doruchów. Od pierwszych minut widać było dominację gospodarzy, którzy bardzo często atakowali bramkę gości. Wynik otworzył w 7 minucie Jakub Skowroński, którego dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończyło się błędem bramkarza gości, dzięki czemu piłka wylądowała w siatce. W dalszej fazie spotkania nadal to gospodarze napierali na drużynę z Doruchowa. Druga bramka padła jednak dopiero w 40 minucie, kiedy to indywidualną akcję zakończył celnym uderzeniem Maciej Marcinkowski. Druga połowa nie przyniosła zmian, w 59 minucie podanie Piotra Kapałki w polu karnym wykorzystał Adrian Hajdasz podwyższając wynik na 3:0. 10 minut później faulowany w polu karnym był Albert Wasielewski, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Jedenastkę wykorzystał kapitan, Piotr Kapałka. Dwie minuty później dublet ustrzelił Jakub Skowroński, który świetnym uderzeniem z daleka podwyższył na 5:0. Dubelt ustrzelił również Maciej Marcinkowski, który w 86 minucie wykorzystał prostopadłe podanie Hajdasza i ustalił wynik spotkania na 6:0.

LKS II: Szymkowiak – Stasiecki (82’ Szymczak), Kapałka, Młynarczyk (86’ Konieczny), Marciszak (72’ Zacharczuk), Marcinkowski, Kubczyk, Skowroński (Kurek 70’), Stempień (75’ Nowak), Mielcarek ( 60’ Wasielewski)

W ramach V kolejki Red Box klasy okręgowej Ekipa Żubra zmierzy się na wyjeździe z LZS-em Czajków. Spotkanie odbędzie się 06.09.2020 na boisku w Czajkowie.