Kolejne komplety punktów obu seniorskich ekip LKS-u!

W poprzednią sobotę odbyła się 7 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra była Polonia Kępno. Podopieczni trenera Macieja Dolaty wyjątkowo szybko otworzyli wynik spotkania, w 6 minucie na listę strzelców wpisał się Dominik Domagalski, który sprytnie przelobował bramkarza gości. Po strzelonej przez LKS bramce inicjatywę przejęli goście, którzy jednak nie konkretyzowali swoich ataków i do przerwy nie potrafili zagrozić stojącemu między słupkami Dziubie. Rozmowa w szatni przyniosła oczekiwane efekty w postaci strzelonej przez Dawida Guźniczaka w 62 minucie bramki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Chojnackiego przytomnie piłkę zgrał strzelec pierwszego gola, Domagalski a niepilnowany Guźniczak podwyższył na 2:0. Kilka minut później końcowy wynik spotkania ustalił Jakub Szymkowiak, który wykorzystał prostopadłe podanie Grześka i pokonał bramkarza gości w pojedynku jeden na jednego.

„Duże słowa uznania dla trenera Bogdana, notabene mojego kolegi, jak i całego zespołu z Kępna. Wiemy, w jakiej są sytuacji, wiemy, w jakich warunkach trenują. Klub funkcjonuje bez dotacji miejskiej, chłopaki mają w sercu swoje miasto, zbierają się i trenują. Szybko strzeliliśmy im bramkę, ale ona nas zgubiła. Oddaliśmy plac przeciwnikowi i przeciwnik sobie lepiej radził. Może nie stwarzał dużego zagrożenia, ale mimo wszystko nie potrafiliśmy sobie poradzić z tym faktem. W szatni powiedzieliśmy sobie, że jak strzelimy drugą bramkę, to będzie zdecydowanie łatwiej i tak faktycznie było. Druga bramka podłamała przeciwnika, a trzecia zamknęła mecz (…)” – ocenił Maciej Dolata, szkoleniowiec LKS-u. (źródło: zpleszewa.pl)

LKS Gołuchów – Polonia Kępno 3:0

6′ – Dominik Domagalski

62′ – Dawid Guźniczak

67’ – Jakub Szymkowiak

LKS: Dziuba – Kieliba (80’ Majusiak), Kuś, Wandzel, Grzesiek – Chojnacki (77’ Marcinkowski), Guźniczak, Domagalski (68’ Skowroński), Szymkowiak (69’ Młynarczyk), Szkudlarski (65’ Hajdasz) – Benuszak (85’ Marciszak)

W ramach VIII kolejki PROEKO IV ligi Ekipa Żubra zmierzy się z Centrą Ostrów Wielkopolski. Spotkanie odbędzie się 12.09.2020 o godzinie 12:00 na stadionie przy ul. Słowackiego.

LKS II Gołuchów

W ramach V kolejki Red Box klasy okręgowej podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na wyjeździe z drużyną LZS-u Czajków. Od pierwszych minut widać było dominację Ekipy Żubra, wzmocnionej przez zawodników z pierwszej drużyny. Żółto – czarni bardzo dobrze weszli w mecz, atakując od początku bramkę gospodarzy. Wynik otworzył w 16 minucie Paweł Stempień, który sprytnie przelobował bramkarza LZS-u, który wyszedł wysoko przecinając dośrodkowanie z rzutu rożnego. Strzelec bramki mógł zdobyć bramkę wcześniej, gdyby tylko lepiej wykorzystał świetne sytuacje na początku spotkania.  Bardzo aktywny w pierwszej połowie był również Szymon Młynarczyk, który zasilił szeregi drugiej drużyny LKS-u. Prowadzenie udało się podwyższyć jednak dopiero w 39 minucie za sprawą Dominika Marcinkowskiego, który wykorzystał celne dośrodkowanie z rzutu rożnego. W drugą część spotkania lepiej weszli gospodarze, którzy w 48 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Do końca spotkania obu drużynom nie udało się zdobyć kolejnych bramek, mecz zakończył się wynikiem 1:2, dzięki czemu trzy punkty wróciły do Gołuchowa!

LKS II: Pawłowski – Stempień, Kapałka, K. Młynarczyk, Marciszak (65’ Zacharczuk), M. Marcinkowski (75’ Mikołajczyk), Kubczyk, Skowroński (65’ Kurek), S. Młynarczyk, D. Marcinkowski (85’ Wasielewski)

W ramach VI kolejki Red Box klasy okręgowej Ekipa Żubra odbywać będzie pauzę.