Porażka przed własną publicznością

Piłkarze Macieja Dolaty ulegli ostrowskiej Centrze 2:0 w sobotnim meczu w ramach 8 kolejki PROEKO IV ligii. Obie bramki drużyna gości zdobyła w końcowych minutach pierwszej oraz drugiej połowy. LKS „napoczął” był zawodnik ekipy żubra – Patryk Cierniewski. Stracona pierwsza bramka była efektem indywidualnego błędu Grzegorza Kusia, który piłkę podał wprost w nogi przeciwnika i goście sytuacji sam na sam nie zmarnowali, a sytuację na bramkę zamienił wspomniany Patryk Cierniewski. Pierwsze 45 minut w wykonaniu naszego zespołu były słabe i Centra zasłużenie prowadziła do przerwy. Po zmianie stron obraz uległ niewielkiej zmianie. Widać było, że LKS po rozmowie w szatni chciał za wszelką cenę wyrównać wynik meczu. Defensywa Centry tego dnia była jednak bezbłędna, a w bramce dobrze spisywał bramkarz. Drużyna prowadzona przez Mariusza Posadzy przypieczętowała zwycięstwo zdobywając bramkę przed końcowym gwizdkiem całego spotkania. Najpierw w polu karnym faulował bramkarz LKS – Kacper Dziuba i sędzia bez zastanowienia wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Michalski.

– Moi piłkarze w pierwszej połowie oparli grę na Kubie Szymkowiaku, na takim graniu na wolne pole, liczyli na jego szybkość. Okazało się, że niskie ustawienie drużyny Centry powodowało, że jak nie stoperzy, to piłka lądowała na aucie bramkowym, czy też ją przechwytywał bramkarz. Myślę, że ta bramka dla Centry w pierwszej połowie była jak najbardziej zasłużona – powiedział później Maciej Dolata, szkoleniowiec LKS-u (źródło: zpleszewa.pl)

W pierwszej połowie graliśmy może trochę chaotycznie, ale za to bardzo dobrze w obronie. Dużo wyprzedzaliśmy zespół z Gołuchowa i powiedzieliśmy sobie, że jeżeli to utrzymamy i dodamy coś od siebie z przodu, to ten mecz jest na wyciągnięcie ręki. Już wcześniej mieliśmy sytuację na 2:0 i mogliśmy wcześniej uspokoić mecz. To bardzo cenne trzy punkty – cieszył się Mariusz Posadzy, trener Centry (źródło: zpleszewa.pl)

LKS Gołuchów – Centra Ostrów Wlkp. 2:0 (1:0)

1:0 Patryk Cierniewski 44′

2:0 Jakub Michalski 88′

LKS: Dziuba, Kieliba, Marcin Wandzel, Kuś, Grzesiek, Chojnacki (70’ Młynarczyk), Guźniczak, Domagalski, Szymkowiak, Szkudlarski (70’ Hajdasz), Benuszak