Przełamanie pierwszej drużyny Ekipy Żubra i pechowa porażka rezerw!

W poprzednią sobotę odbyła się 10 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra była Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Kibice zgromadzeni na trybunach nie obejrzeli wielu akcji bramkowych oraz trafień do siatki. Spotkanie rozgrywane było głównie w środku pola, brakowało klarownych sytuacji z obu stron. Niezawodny Krystian Benuszak rozstrzygnął jednak wynik spotkania w 63 minucie, wykorzystując błąd defensywy drużyny gości.

„Mecz typowy na remis, mecz walki. Daliśmy rywalowi takiego wielbłąda, po którym strzelił bramkę. Zdarzyło się. Z drugiej strony mogło coś do nas wpaść, bo były sytuacje. Mógł też arbiter odgwizdać karnego. Wiącek ma całą koszulkę podartą, sam sobie nie podarł” – powiedział po meczu trener Grzegorz Dziubek, który w przeszłości był szkoleniowcem    LKS-u. Co ciekawe, rzutu karnego domagali się też Gołuchowianie. Łukasz Wiącek zagrał w polu karnym piłkę ręką, ale arbiter uznał, że ręka była… ułożona. Trener Maciej Dolata za skrytykowanie tej decyzji został ukarany żółtą kartką.   (źródło: zpleszewa.pl)

LKS GOŁUCHÓW – OSTROVIA OSTRÓW WLKP. 1:0 (0:0)

LKS Gołuchów: Kacper Dziuba, Paweł Majusiak Ż, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski, Michał Grzesiek, Szymon Młynarczyk (55’ Patryk Kieliba), Dawid Guźniczak Ż, Mateusz Szkudlarski (86’ Jakub Skowroński), Paweł Stempień (70’ Adrian Hajdasz), Jakub Szymkowiak, Krystian Benuszak Ż

BRAMKA

1:0 – Krystian Benuszak (63’)

W ramach XI kolejki PROEKO IV ligi Ekipa Żubra zmierzy się z KKS-em 1925 II Kalisz. Spotkanie odbędzie się 04.10.2020 o godzinie 11:00 w Kaliszu.

LKS II Gołuchów

W ramach VIII kolejki Red Box klasy okręgowej podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na wyjeździe z drużyną Gromu Golina. Żółto-czarni mimo osłabień wynikających z zawieszeń i równoległego meczu I drużyny dobrze radziła sobie od początku spotkania. W 50 minucie Dominik Marcinkowski udokumentował przewagę strzeloną z karnego bramką. Od 75 minuty zaczęły się jednak kłopoty rezerw. Dwie stracone w krótkim okresie czasu bramki osłabiły morale i zmusiły do ryzykowania. Golina wykorzystała otwarcie się drużyny gości i dwukrotnie skontrowała Ekipę Żubra.

Grom Golina – LKS II Gołuchów 4:1

50’ Dominik Marcinkowski

75’ Mateusz Jelak

83’ Mateusz Jelak

88’ Marcin Szymkowiak

91’ Krzysztof Gładczak

Następne spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Słowackiego 04.10 o godzinie 14:00. Rywalem Ekipy Żubra będą Zieloni Koźminek.