Wyjazdowa porażka LKS-u i wysokie zwycięstwo rezerw

W poprzednią niedzielę odbyła się 11 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra był KKS II Kalisz. Pierwsza odsłona wyjazdowego spotkania zdecydowanie należała do Ekipy Żubra, która zdominowała rywala nie potrafiąc jednak udokumentować przewagi bramkami. Bramkarz gospodarzy świetnie wybronił sytuacje Pawła Stempnia, Krystiana Benuszaka i Mateusza Szkudlarskiego. Na początku drugiej części meczu bramkę na 1:0 po dobitce strzału Szymkowiaka zdobył Patryk Kieliba. Niestety po straconej bramce do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Kaliszanie zabrali się do pracy i już cztery minuty później wyrównali. Sebastian Kaczyński zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:1, a w samej końcówce Michał Grzesiek mocnym uderzeniem zaskoczył… swojego bramkarza. W międzyczasie Dziuba w dobrym stylu wybronił strzały Jakuba Zachary i Andrzeja Kaszuba.

– „W pierwszej połowie zdominowaliśmy rywala, ale mieliśmy niesamowite problemy, by zdobywać bramki. Zabrakło zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych. Bramkarz też miał dzisiaj „dzień konia”, wyciągał takie piłki, których pewnie na treningach nie wyciąga. Po przerwie mecz się wyrównał. Przy pierwszym golu błąd popełnił Kacper, który źle ustawił mur. Później ziściło się to, co pokazywały dotychczasowe statystyki, że Kalisz dużo bramek strzela w końcówkach meczów. To była niewyciągnięta lekcja przeze mnie i piłkarzy. Wczoraj dowiedziałem się, że wypadek w pracy miał Dominik Domagalski, do tego kontuzja Konrada Chojnackiego i ławka zrobiła się bardzo wąska. Nie wszyscy są w stanie udźwignąć ten ciężar. Nasze miejsce w tabeli robi się coraz bardziej nieciekawe i musimy mocno wziąć się do pracy. Już w sobotę zagramy u siebie z Pogonią Nowe Skalmierzyce i zrobimy wszystko, by tego meczu nie przegrać” – powiedział Maciej Dolata (źródło: zpleszewa.pl)

KKS II 1925 KALISZ – LKS GOŁUCHÓW 3:1 (0:0)

SKŁAD

LKS Gołuchów: Kacper Dziuba, Paweł Majusiak (64’ Szymon Młynarczyk), Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Patryk Kieliba Ż, Dawid Guźniczak Ż, Mateusz Szkudlarski (77’ Adrian Hajdasz), Paweł Stempień, Jakub Szymkowiak, Krystian Benuszak

BRAMKI

0:1 – Patryk Kieliba (51’)

1:1 – Sebastian Kaczyński (55’ z wolnego)

2:1 – Sebastian Kaczyński (81’)

3:1 – Michał Grzesiek (89’ gol samobójczy)

W ramach XII kolejki PROEKO IV ligi Ekipa Żubra zmierzy się z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Spotkanie odbędzie się 10.10.2020 o godzinie 12:00 w Gołuchowie.

LKS II Gołuchów

W ramach IX kolejki Red Box klasy okręgowej podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na własnym stadionie z Zielonymi Koźminek. Żółto-czarni dobrze rozpoczęli spotkanie wychodząc na prowadzenie w 13 minucie, bramkę na 1:0 zdobył Maciej Marcinkowski. Goście już w 17’ wyrównali stan meczu, następnie w 43’ po błędzie Patryka Stasieckiego wyszli na prowadzenie. Przed przerwą zdążył jeszcze wyrównać Jakub Skowroński. Druga część spotkania przyniosła bramki już tylko dla drużyny gospodarzy. W 59’ świetne podanie od Patryka Kubczyka wykorzystał Adrian Hajdasz. Pięć minut później wynik podwyższył Szymon Młynarczyk. Ostatnie 10 minut spotkania również przyniosło wiele emocji. Najpierw bezpośrednio z rzutu rożnego bramkę zdobył Albert Wasielewski, później Piotr Kapałka przelobował bramkarza z połowy boiska. Ostateczny wynik w 94’ minucie ustalił Krystian Konieczny.

LKS II Gołuchów – Zieloni Koźminek 7:2

13’ Maciej Marcinkowski

17’ Damian Kwaśniewski

43’ Mateusz Humelt

45’ Jakub Skowroński

59’ Adrian Hajdasz

64’ Szymon Młynarczyk

83’ Albert Wasielewski

92’ Piotr Kapałka

94’ Krystian Konieczny

Następne spotkanie odbędzie się 10.10 o godzinie 15:00 na boisku w Koźminie Wielkopolskim z miejscowym Białym Orłem.