Remisy Ekipy Żubra

W ostatnią sobotę odbyła się 14 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra była Victoria Września, lider tabli. Podopieczni trenera Dolaty podbudowani zwycięstwami nad Pogonią Nowe Skalmierzyce i Victorią Ostrzeszów podchodzili do spotkania pełni energii i z apetytem na przynajmniej jeden punkt. Bardzo szybko, bo już w 8 minucie udało się Ekipie Żubra wyjść na prowadzenie za sprawą Krystiana Benuszaka, który wykorzystał podanie Patryka Kieliby. Snajper LKS-u mógł powiększyć swój dorobek bramkowy, jednak w kolejnych starciach jeden na jednego przegrywał z bramkarzem Victorii. Zmiany dokonane w przerwie zmieniły obraz gry gości, którzy zepchnęli Żółto-Czarnych do defensywy. W 69 minucie wykorzystali oni błędy zarówno obrońców jak i bramkarza Kacpra Dziuby. Goście wyrównali stan spotkania, skutecznie egzekwując rzut wolny pośredni z bliskiej odległości. Wynik spotkania nie zmienił się już do końca, Ekipa Żubra remisuje z liderem tabeli.

POMECZOWE OPINIE

Tomasz Bekas (trener Victorii Września)

Wiedzieliśmy do kogo przyjeżdżamy, do nominalnego trzecioligowca, zespołu który w zeszłym sezonie wygrał tą ligę. Z tego, jak się nam mecz ułożył, to jesteśmy z wyniku zadowoleni. Bardzo szybko straciliśmy bramkę. Wydaje się, że mój zawodnik w środkowej strefie był faulowany, nie było gwizdka i straciliśmy bramkę. Druga polowa, szczególnie na początku to już nasza dominacja. Udało się wyrównać po rzucie wolnym pośrednim. Mam pretensję do Mateusza za niedobitą piłkę z trzech metrów. Zawodnik z takim doświadczeniem musi trafić do bramki. Mógł kopnąć wszędzie, tylko nie tam, gdzie kopnął.

Maciej Dolata (trener LKS-u Gołuchów)

W mojej ocenie Marcin Wandzel świadomie zagrywał piłkę do bramkarza, nawet jeżeli robił to na wślizgu to pierwsze co zrobił, to spojrzał, czy bramkarz jest w odpowiednim miejscu. Zgadzam się z arbitrem, który podyktował rzut wolny pośredni. Lepiej powinien zachować się nasz bramkarz, bo powinien wykopnąć piłkę. Gdyby nie ten błąd, to dowieźlibyśmy wynik 1:0 do końca. Mimo, że w drugiej połowie byliśmy tak mocno cofnięci, to wyprowadziliśmy trzy kontry, po których powinno być po meczu. Raz Krystian zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, w drugim wypadku bramkarz mu wybronił. Myślę, że w ogólnej ocenie mecz taki na remis. Odnieśliśmy z liderem połowiczny sukces, ale jednak sukces.     – (źródło: zpleszewa.pl)

SKŁAD

Kacper Dziuba, Paweł Majusiak, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Mateusz Szkudlarski (Adrian Hajdasz), Patryk Kieliba (Jakub Szymkowiak), Paweł Stempień, Krystian Benuszak (Szymon Młynarczyk)

LKS GOŁUCHÓW – VICTORIA WRZEŚNIA 1:1

1:0 – Krystian Benuszak (8’)

1:1 –  Mikołaj Panowicz (69’)

W ramach XV kolejki PROEKO IV ligi Ekipa Żubra zmierzy się z Polonią Leszno na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się 31.10.2020 o godzinie 14:00, niestety bez udziału kibiców.

LKS II Gołuchów

W ramach XII kolejki Red Box klasy okręgowej podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na wyjeździe z Prosną Kalisz. Wynik szybko otwarł Miłosz Mikołajczyk, skrzydłowy LKS-u wygrał z bramkarzem gospodarzy w pojedynku jeden na jednego. Do wyrównania po zamieszaniu w polu karnym doprowadził w 40 minucie Rafał Glapa. Po przerwie obie drużyny naprzemiennie atakowały bramkę rywali, najlepszej okazji do wyjścia na prowadzenie dla LKS-u nie wykorzystał Miłosz Mikołajczyk, który z najbliższej odległości uderzył wprost w bramkarza gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Prosna Kalisz – LKS II Gołuchów 1:1

0:1 – 23’ Miłosz Mikołajczyk

1:1 – 40’ Rafał Glapa

Następne spotkanie odbędzie się 31.10 o godzinie 15:00 na stadionie w Gołuchowie, gdzie LKS II zmierzy się z CKS-em Zbiersk.