LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Rewanż ekipy żubra

W sobotę LKS Gołuchów zmierzył się z beniaminkiem IV ligi – Iskrą Szydłowo. W pierwszym meczu rozgrywanym w Szydłowie piłkarze Iskry odnieśli zwycięstwo nad ekipą żubra 1:0. Spotkanie rozgrywane w samo południe można rzec było porywającym widowiskiem, lecz nie w kwestii piłkarskiej, a kwestii warunków pogodowych. Silnie wiejący wiatr oraz przelotne opady deszczu w tym dniu były głównym przeciwnikiem. W pierwszych 45 minutach spotkania lepiej zaprezentowali się piłkarze Macieja Dolaty. Stworzyli sobie jedną sytuację bramkową i ją wykorzystali. W 22′ Maciej Marcinkowski swoim precyzyjnym podaniem uruchomił Pawła Stempnia, który huknął pod poprzeczkę bramkarza gości nie dawając mu najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron zespół gości dążył do odrabiania strat. Efekt ich pracy przyszedł już w 63 minucie. Bramkę głową zdobył Wojciech Szwedek, który wykorzystał dośrodkowanie z narożnika boiska i pokonał Kacpra Dziubę. Gdy mecz dobiegał końca, ostatni cios zadali gospodarze. Pomógł im w tym wiatr lecz jak mówi przysłowie szczęście sprzyja lepszym. Po strzale Konrada Chojnackiego piłka po rykoszecie znalazła się przy nogach Dawida Guźniczaka, który z najbliższej odległości zdobył bramkę i zapewnił 3 punkty LKS Gołuchów.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów przeprowadził redaktor zpleszewa.pl – Piotr Hain

Maciej Dolata – LKS Gołuchów

– Mogę mieć pretensje do moich piłkarzy, bo straciliśmy gola w podobny sposób, jak tydzień temu z Centrą. Kacper powinien do piłki wyjść i ją złapać. Nie zrobił tego, dodatkowo zabrakło konsekwencji w kryciu i zrobiło się 1:1.

– Bardzo niewygodny przeciwnik. Mieliśmy z nim rachunki do wyrównania. W bardzo podobny sposób grali w Szydłowie. Tam mieliśmy swoje trzy okazje, dostaliśmy kontrę i przegraliśmy 1:0.

Paweł Sochacki – Iskra Szydłowo

– Bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis. Myślę, że na niego zasłużyliśmy, ale piłka potrafi być przewrotna. Spory wpływ na poczynania drużyn miał silny wiatr. Gratuluję Gołuchowowi zwycięstwa. Ja jestem dumny ze swoich chłopaków. Jako beniaminek awansowaliśmy do grupy mistrzowskiej, dzięki temu możemy teraz grać z najlepszymi drużynami IV ligi, w tym z LKS-em Gołuchów, który jest uznaną marką w Wielkopolsce.

LKS Gołuchów – Iskra Szydłowo – 2:1 (1:0)

1:0 Paweł Stempień 22′

1:1 Wojciech Szwedek 63′

2:1 Dawid Guźniczak 89′

LKS: Kacper Dziuba, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski, Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Maciej Marcinkowski (62′ Adrian Hajdasz), Konrad Chojnacki, Jakub Szymkowiak (82′ Łukasz Nogaj), Krystian Benuszak (71′ Szymon Młynarczyk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *