LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

W pogoni za czołówką

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad drużyną ze Skalmierzyc, w sobotnie popołudnie piłkarzy z Gołuchowa czekała rywalizacja z kolejną drużyną z czołowej trójki tabeli czyli Victorią Września. Od początku spotkania widać było, że w tym meczu nie ma jednoznacznego faworyta do zgarnięcia kompletu punktów, choć to nasz zespół częściej operował piłką.

Gospodarzę swoje sytuację głównie zawdzięczali dzięki błędom zawodników z Gołuchowa, najpierw po podaniu do przeciwnika Dominika Domagalskiego w sytuacji sam na sam  pomylił się Maciej Sanocki, a nieco później po poślizgu Domagalskiego skuteczną interwencją popisał się Marcin Wandzel. W drugiej połowie zawodnicy LKS-u mogli przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce spotkania, piłkę dograną z rzutu wolnego z głowy w słupek skierował nie kto inny niż Dawid Guźniczak, a po jego dobitce futbolówka minęła o kilka centymetrów bramkę gospodarzy. Mimo remisu piłkarze z grodu żubra rozegrali bardzo dobre spotkanie i pozostają jedynym zespołem w grupie mistrzowskiej bez porażki. LKS ma na swoim koncie 55 punktów i zajmuję czwarte miejsce w tabeli tracąc tylko cztery „oczka” do lidera Warty Miedzychód, którego już za tydzień podejmiemy na boisku przy ulicy Słowackiego.

Warto wspomnieć, że zespół gospodarzy w dniu meczu obchodził 90-lecie powstania klubu. Z tej okazji wiceprezes Adam Dymny oraz kapitan Grzegorz Kuś wręczyli miejscowym działaczom pamiątkowy grawerton. W imieniu kibiców i administratorów strony, również składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych dla wszystkich zawodników, trenerów oraz działaczy klubu Victoria Września .

Pomeczową wypowiedź trenera LKS Gołuchów Macieja Dolaty dla Piotra Haina – zpleszewa.pl :

Ani nie zepsuliśmy święta, ani nie daliśmy radości zawodnikom i działaczom Victorii Września, obchodzącym jubileusz. Z przebiegu meczu remis jest uczciwym wynikiem. Jestem z niego zadowolony, choć przyznam szczerze, że zasługiwaliśmy dzisiaj na bramkę. Rozegraliśmy najlepszy mecz spośród sześciu dotychczasowych w grupie mistrzowskiej i co najważniejsze, nie straciliśmy znowu bramki. Jesteśmy jedynym zespołem spośród ośmiu w grupie, który nie przegrał meczu, za co zespołowi pogratulowałem.


VICTORIA WRZEŚNIA – LKS GOŁUCHÓW 0:0

LKS : Kacper Dziuba, Dominik Domagalski, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Dawid Guźniczak, Adrian Hajdasz (83’ Jakub Skowroński), Michał Grzesiek, Maciej Marcinkowski Ż (77’ Szymon Młynarczyk), Jakub Szymkowiak Ż (65’ Patryk Kieliba), Krystian Benuszak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.