LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Podsumowanie jesieni

Podopieczni Macieja Dolaty w ostatnim meczu sezonu pokonali ostrowską Centrę i zimę spędzą na 5 miejscu z dorobkiem 32 punktów. Liderem tabeli po rundzie jesiennej jest Unia Swarzędz. Ścisk jednak w górnej części jest bardzo duży, bowiem między pierwszym, a piątym miejscem dzielą zaledwie 5 pkt. Ostatnie tygodnie dla podopiecznych Macieja Dolaty były niezwykle trudne pod względem kadrowym. Z gry wyleciał Krystian Benuszak, który swój ostatni mecz w tym roku rozegrał 26 września. Od tego czasu LKS musiał radzić sobie bez swojego najlepszego strzelca w historii klubu. W późniejszym czasie z gry zrezygnował z przyczyn rodzinnych Dawid Krzyżaniak. Aby tego mało ostatnie 3 tygodnie na plac gry z powodu kontuzji nie wszedł kapitan zespołu Grzegorz Kuś. Były spotkania w którym rezerwowy bramkarz Tomasz Szymkowiak musiał grać w polu. W tych trudnych chwilach jednak gołuchowskie żurby mogły liczyć na wsparcie tych, którzy grali w klubie, lecz obowiązki uniemożliwiły im kontynuowanie gry w piłkę. Jednak pokazali, że w ich żyłach płynie żółto-czarna krew i w każdej sytuacji można liczyć na nich. Kamil Melka, Mateusz Szkudlarski, Paweł Majusiak – Ci piłkarze wsparli klub w momencie, gdy na ławce rezerwowych zasiadał tylko Tomasz Szymkowiak.

Mimo tak dużych braków kadrowych LKS radził sobie wyśmienicie. Od momentu straty Krystiana Benuszaka do końca sezonu do zdobycia zostało 30 punktów. Z tych 30 punktów piłkarze wywalczyli 17 punktów, ale chcę tutaj zaznaczyć, że LKS Gołuchów w doliczonym czasie gry przegrał dwa spotkania. Najpierw w Wągrowcu, potem zwycięstwo w Gołuchowie Wyszarpało Mieszko Gniezno. Tak więc tych punktów byłoby znacznie więcej.

Przyszedł czas na ogólne podsumowanie, który w tym roku LKS Gołuchów zorganizował w gronie sponsorów oraz w gronie przyjaciół. W restauracji Kasztanowy Dwór odbyło się oficjalne zakończenie rundy jesiennej 2021 oraz odbył się Bal Andrzejkowy LKS Gołuchów. Trener Maciej Dolata podsumował zmagania tej jesieni oraz wyróżnił Marcina Wandzla, który jako jedyny piłkarz w kadrze rozegrał pełne 90 minut w każdym spotkaniu.

Marcin Wandzel rozgrywając 1710 minut stał się drugim najlepszym strzelcem w zespole z dorobkiem 6 trafień.

Kolejne wyróżnienie dla Krystiana Benuszaka, który mimo kontuzji został najlepszym strzelcem zespołu. W sumie 10 bramek Krystiana w 9 spotkaniach.

Trener Maciej Dolata lubi bardzo szczegółowo wnikać w statystyki swoich zawodników i docenił wkład Adriana Hajdasza, który swoimi podaniami otwierał drogę do bramki . To po jego 5 kluczowych podaniach koledzy trafiali do siatki. Tym samym został królem asyst w zespole.

Odznaczony został również najmłodszy zawodnik LKS Gołuchów, który zasilił szeregi żółto-czarnych przed startem sezonu. Filip Olszewski jako jedyny zawodnik nie opuścił ani jednego treningu.

Klub LKS Gołuchów nie mógł również zapomnieć o tych bez których klub nie mógłby istnieć. Prezes Józef Banasiak, Wójt Marek Zdunek oraz Rada Gminy Gołuchów zostali uhonorowani statuetkami za wsparcie w rozwoju klubu.

Po części oficjalnej prezes klubu Józef Banasiak oficjalnie otworzył Bal Andrzejkowy LKS Gołuchów 2021.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz sponsorom, bez których ten cudowny wieczór andrzejkowy by się nie odbył. Dziękujemy za liczne prezenty przekazane na licytację. Dziękujemy za wsparcie klubu LKS Gołuchów. Nasz sukces jest również waszym sukcesem. Zebrane pieniądze z licytacji zostaną przekazane na rozwój młodzieży LKS Gołuchów.