LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Twierdza Skarszew

Teren w Skarszewie jest bezapelacyjnie najtrudniejszym do zdobycia i na własnej skórze przekonali się o tym piłkarze ekipy żubra przegrywając niedzielne spotkanie 3:1. Porażka bolesna bowiem piłkarsko nasza drużyna była lepsza, natomiast z 4 sytuacji w meczu Skarszew wykorzystał 3 i odniósł zwycięstwo. Ponadto układ wyników tabeli pozwoliłby na odskoczenie rywalom na więcej punktów przy wygranej LKS. Niestety 3 punkty zostały w Skarszewie.  O dzisiejszym spotkaniu najszybciej będzie chciał zapomnieć Marcin Żółtek – bramkarz LKS Gołuchów zawinił przy dwóch pierwszych bramkach. Dwie sytuacje niemalże identyczne: piłka posłana za naszą linię obrony i do piłki wybiega Żółtek. Piłka odbiła się na tyle niefortunnie od murawy, że Żółtek nie trafia czysto w piłkę. Do pustej bramki dwa razy bez najmniejszych problemów trafia Patryk Jóźwiak. Jeszcze w pierwszej połowie zespół gospodarzy powinien prowadzić, jednak Żółtek znakomicie wybronił akcję 2 na 1 i nie dopuścił do utraty gola po fatalnym podaniu Paczkowskiego. W pierwszej odsłonie bardzo bliski zdobycia bramki był Grzegorz Kuś, który głową posłał piłkę w okienko bramki. Zdołał jednak tą piłkę wybić bramkarz Victorii i był tylko rzut rożny. Akcje gołuchowskiego zespołu utrudniał z pewnością stan murawy w Skarszewie, który pozostawiał wiele do życzenia. Jednak warunki obie drużyny miały takie same. Kontaktową bramkę w 83 minucie meczu zdobył strzałem głową Michał Laluk po dośrodkowaniu Grzegorza Kusia z rzutu rożnego. Chcący jak najszybciej odrobić straty LKS Gołuchów atakował całą drużyna narażając się na kontry. Jedna z tych kontr zakończyła się rzutem karnym w 93 minucie, a sprawcą jedenastki był Artur Brzuśkiewicz. Do piłki podszedł Owczarek i mocnym strzałem w środek bramki pokonał Żółtka nie dając mu szans na obronę, ponieważ rzucił się w kierunku słupka.


Victoria Skarszew – LKS Gołuchów 0:0 (3:1)

1:0 Patryk Jóźwiak 53’

2:0 Patryk Jóźwiak 74’

2:1 Michał Laluk 83’

3:1 Tomasz Owczarek 93’

LKS: Żółtek – Marciszak, Brzuśkiewicz, Paczkowski, Sówka, Pietrzak (Laluk 55’), Kuś, Robak, Stempień, Skibiszewski (Szkudlarski 55’), Benuszak


Zespół ze Skarszewa był drużyną skuteczniejszą i potwierdził swoją moc na własnym boisku. Gołuchowski zespół odniósł drugą porażkę w meczu wyjazdowym. Za tydzień podejmować będziemy Olimpię Brzeziny, której trenerem jest wieloletni kapitan LKS – Dariusz Smoliński. W barwach Olimpii również występuje zawodnik LKS – Dominik Marcinkowski. Spotkanie w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 12:00 na boisku w Gołuchowie.

 

Zdjęcia z meczu: KLIKNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.