LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Inauguracja sezonu 2018/2019

Nadszedł długo oczekiwany moment, a więc start sezonu 2018/2019 nowej 4 ligi na szczeblu całego województwa. Przez lata przyzwyczajeni byliśmy do niemalże tych samych drużyn z pobliskich miast, a więc zespoły znały się jak łyse konie. W tym sezonie do ligi dołączają zespoły o których nie wiemy prawie nic. Czas na przybliżenie naszego sobotniego rywala. W meczu inauguracyjnym nasz zespół podejmować będzie Sokół Pniewy, a więc zespół beniaminka 4 ligi. W poprzednim sezonie zespół ten występował w lidze okręgowej WZPN Poznań w grupie zachodniej, którą zwyciężył zdobywając w 26 meczach 59 punktów i wyprzedził o 3 punkty Pogoń Lwówek. Na ten dorobek punktowy złożyło się 19 zwycięstw, 2 remisy oraz 5 porażek. Bilans bramkowy 80 bramek zdobytych i 29 bramek straconych. Bramek sporo, a dla porównania zespół LKS Gołuchów w mistrzowskim sezonie bilans miał bardzo podobny, bowiem 84 bramki zdobyte i 27 bramek straconych. Więcej informacji trudno o naszym rywalu znaleźć w internecie, na ich stronie internetowej widnieje nawet nasze stare logo zespołu, ale nie o to chodzi. Co więcej o naszym rywalu: w czwartoligowych szeregach Sokół grał w sezonach 08/09, 09/10, 10/11, 12/13, 13/14. W okresie przygotowawczym Sokół Pniewy rozegrał 3 spotkania kontrolne. Pierwszy z Płomień Przyprostynia odnosząc zwycięstwo 2:3. W drugim meczu ze Spartą Oborniki wygrali 1:0, a w trzecim meczu zremisowali bezbramkowo z Błękitnymi Wronki. Z ciekawostek jakie udało nam się wyszukać to w zespole Sokoła Pniewy grał w latach 93/94 reprezentant Polski Tomasz Rząsa. Zapraszamy wszystkich na sobotnie spotkanie LKS Gołuchów – Sokół Pniewy o godz. 16:00 na boisku przy ul. Słowackiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.