LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Kolejne 3 pkt i lider

15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego drużyna Macieja Dolaty rozegrała III kolejkę w ramach IV ligi wielkopolskiej. Ekipa Żubra na swoim terenie podejmowała Olimpię Koło.

Mimo, że drużyna przyjezdna nie zdobyła jeszcze punktów nie oznaczało to, że oddadzą ten 3 punkty bez walki. Liga jest mocna i nie wolno lekceważyć żadnej drużyny, tutaj każdy może wygrać z każdym. Wiadomo było, że Olimpia ustawiona defensywnie będzie szukała swoich okazji w kontratakach.

O godzinie 12.00 arbiter główny rozpoczął spotkanie. Żółto-czarni wyszli wysokim pressingiem chcąc jak najszybciej zdobyć bramkę. Niestety założenia trenera Dolaty nie zostały w 100 proc. Zrealizowane, gra przeniosła się w centralny obszar boiska, nie wyglądało to najlepiej. W 29 minucie składną akcję wykończył Krystian Benuszak, który technicznym strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi gości, asystował Mateusz Szkudlarski. Bramka ta dodała skrzydeł Gołuchowskiej drużynie, która przejęła inicjatywę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie.

Po przerwie taktyka Ekipy Żubra nie zmieniła się, wysoki pressing i ponownie próba strzelenia jak najszybciej kolejnej bramki. Tym razem udało się, w 55 minucie potężnym strzałem z 30 metrów popisał się Dawid Guźniczak, piłkarze wykonali kołyskę dla niedawno narodzonego syna, Jakuba.

Goście próbowali zagrozić bramce, której bronił Kamil Melka, ale bez skutecznie. Młody bramkarz kilka razy zmuszony został do interweniowania na przed polu, z każdej z tych sytuacji radził sobie bardzo dobrze. W 81 minucie na listę strzelców wpisał się kapitan żółto-czarnych, Grzegorz Kuś. Z pomocą obrońcy gości skierował piłkę do siatki, po stałym fragmencie gry z okolicy narożnika pola karnego. Decydujący cios zadał ten, który rozpoczął strzelanie. „Beny” w swoim stylu, oszukał środkowego obrońcę, piętą przeniósł piłkę nad ostatnim zawodnikiem linii defensywnej rywala i pognał w kierunku bramki umieszczając piłkę w siatce.

Cieszy dyspozycja piłkarzy LKSu Gołuchów, 3 punkty zostają w grodzie Żubra, tym samym po 3 kolejkach z dorobkiem 7 punktów i bilansem bramkowym 7:1 przewodzimy w tabeli IV ligi.


LKS Gołuchów – Unia Swarzędz 4:0 (1:0)

1:0
Krystian Benuszak 29’
2:0 Dawid Guźniczak 55’
3:0 Grzegorz Kuś 81’
4:0 Krystian Benuszak 88’

LKS: Melka – Marciszak, Kuś, Garbarek, Majusiak(Dolata), Wandzel, Szkudlarski(Marcinkowski), Guźniczak, M. Szymkowiak(Cierniewski), Stempień(Gałczyński), Benuszak.


Kolejny mecz w sobotę 18 sierpnia o godzinie 16:00. LKS podejmie drużynę z Wągrowca.
Dzień później ruszają rozgrywki Kalskiej A klasy, w której o punkty będzie walczyć druga drużyna.
Przeciwnikiem będą Czarni Dobrzyca, mecz rozpocznie się o godzinie 12.00 również na boisku w Gołuchowie. Serdecznie zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.