LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Wyjazdowa porażka LKS Gołuchów. Derby gm. Gołuchów dla ekipy Marcina Żółtka.

Długo oczekiwany mecz wyjazdowy przez LKS Gołuchów zakończył się porażką 1:0 z drużyna Farmutil Orkan Śmiłowo. Porażka ta nie jest zasłużoną porażką. Trener Maciej Dolata liczył, że wróci do Gołuchowa chociażby z jednym punktem. Przeszkodzili mu w tym mu sędziowie, którzy w 65 minucie meczu podyktowali kontrowersyjny rzut karny dopatrując się faulu w polu karnym Dawida Dolaty. Jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Wypusz i była to jedyna bramka w meczu dająca 3 punkty drużynie gospodarzy. Wypowiedź trenera jest jednak jednoznaczna i zostawił na sędziach suchej nitki:Liczyłem na to, że przywieziemy minimum jeden punkt, ale jak się przysyła na mecz dwudziestoletnie dzieci, bo tacy sędziowie nam dzisiaj gwizdali, to o czym tu mówić. Sędzia gwiżdże mi karnego, a po meczu mówi, że nie wie, czy był karny. Wszyscy widzieli, jaka jest sytuacja, był strzał, broni Tomek, jest dobitka, broni Tomek, po czym moi obrońcy wybijają piłkę. Zawodnik ze Śmiłowa przewraca się przez ich nogi, a sędzia gwiżdże karnego. To jakieś nieporozumienie. Jedziesz 220 kilometrów i przegrywasz mecz przez karnego – grzmiał po meczu trener Maciej Dolata dla gazety Życie Pleszewa. Sędziowanie to nie był jedyny problem, bowiem kadra Macieja Dolaty z przyczyn osobistych piłkarzy była uszczuplona i w efekcie trener nie mógł skorzystać z pełnej 18 osobowego zespołu. Drużyna ze Smiłowa przez całe spotkania ustawiona była na 30 metrze, a małe boiska powodowało ogromny ścisk w środku pola. Dla naszej drużyny najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Idzikowski, który zmarnował sytuację sam na sam nie trafiając w bramkę.


Fartmutil Orkan Śmiłowo – LKS Gołuchów 1:0 (0:0)

1:0 Wojciech Wypusz 65′

8 września mecz z Polonią Kępno. Spotkanie w ramach 8 kolejki o godz. 16:00 na boisku w Gołuchowie. O meczu z Farmutilem trzeba jak najszybciej zapomnieć i skupić się na kolejnym sobotnim meczu.


LKS II Gołuchów – KS Kościelna Wieś 5:0 (3:0)

1:0 Patryk Kubczyk 6′

2:0 Patryk Kubczyk 18′

3:0 Adrian Hajdasz 24′

4:0 Rafał Górny 65′

5:0 Patryk Stasiecki 76′

W niedzielę natomiast doszło do historycznego pojedynku o ligowe punkty drużyn A-klasy. Derby gm. Gołuchów pomiędzy LKS II Gouchów, a KS Kościelną Wsią zakończyły się pewną wygraną ekipy Marcina Żółtka 5:0. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Śniaka w całym spotkaniu nie stworzyła poważnego zagrożenia na bramkę Kamila Melki i po 25 minutach przegrywała 3:0. Dubletem w meczu popisał się Patryk Kubczyk, który zdobył pierwsze dwa gole. Strzelanie rozpoczął już w 6 minucie wykorzystując prostopadłe podanie i wygrywając pojedynek sam na sam. Następnie w 18 minucie pewnym strzałem z pola karnego nie dał szans na obronę bramkarzowi gości. Jedno trafienie zanotował Adrian Hajdasz, który wykorzystał przytomne zgranie głową Piotra Kapałki w 24 minucie. Również po jednym golu zdobyli zmiennicy wprowadzeni w 65 minucie meczu. Najpierw Patryk Stasiecki zagrywał z lewej strony w pole karne do Rafała Górnego, który uprzedził niepewnie interweniującego bramkarza KS, a sam asystent cieszył się z gola ustalając wynik meczu w 76 minucie meczu. Derby dla Gołuchowa, a ekipa żubra odnosi swoje 3 ligowe zwycięstwo i jest niepokonana. Za tydzień mecz na szczycie. W meczu wyjazdowym zmierzymy się z Prosną Chocz, która również nie doznała porażki w sezonie. Powiatowe derbowe spotkanie w Choczu rozpocznie się punktualnie o godz. 14:00 w niedziele 9 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.