LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Passa przerwana

Do 7 kolejki trwała passa zwycięstw LKS Gołuchów, nasz zespół został zatrzymany przez Wartę Międzychód. W niedzielnym spotkaniu obie ekipy podzieliły się punktami remisując w meczu 2:2. Nie był to porywający mecz w wykonaniu LKS Gołuchów i dwukrotnie podopieczni Macieja Dolaty musieli gonić wynik, a zrobili to niemalże natychmiast po stracie bramki.

Zespół Warty Międzychód zaskoczył dzięki dobrej grze obronnej zmuszając LKS do ataku pozycyjnego. Na prowadzenie goście wyszli w 34 minucie spotkania. Grzegorz Kuś sprokurował rzut karny i sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę na bramkę zamienił Jakub Giełda. Gospodarze po utracie bramki dążyli natychmiast do wyrównania wyniku meczu. Strzałem z dystansu zaskoczyć bramkarza gości próbował Krzysztof Czabański, zmierzającą piłkę w samo okienko sparował na rzut rożny. Bramkę udało się zdobyć w 45 minucie meczu, a gola do szatni zdobył Krystian Benuszak, który wykorzystał błąd bramkarza i wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Po zmianie stron w 48 minucie spotkania goście wyszli ponownie na prowadzenie, bramkę zdobył najlepszy zawodnik w zespole Warty – Kamil Smolarek. Radość gości trwała jednak krócej niż w pierwszej połowie, już w 50 minucie widniał wynik 2:2. Na wykonanie rzutu wolnego z około 25 metrów zdecydował się Krzysztof Czabański. Piłka odbiła się od poprzeczki i linii, nastąpienie wpadła do siatki. LKS po zdobyciu drugiego gola przejął inicjatywę na boisku. Większość akcji rozgrywanych była na połowie przyjezdnych. Co jakiś czas piłkarze z Międzychodu wychodzi z groźnymi kontrami, na posterunku był Tomasz Szymkowiak i dobrze grający w bloku defensywnym Marcin Wandzel. Bardzo blisko zdobycia zwycięskiego gola w końcówce był Paweł Stempień, piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Wynik nie uległ już zmianie i pierwsze w tym sezonie punkty LKS Gołuchów odebrała Warta Międzychód.

To był pierwszy z naszych rywali w tym sezonie, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Zespół kompletnie przebudowany. Odeszło 12 zawodników, przyszło 14 bardzo młodych, ambitnych chłopców i to było na boisku widać. Warta bardzo dobrze przesuwała się w linii obronnej, musieliśmy przeciwko niej stosować przez 90 minut atak pozycyjny, co było dla nas bardzo trudne. Mogę mieć pretensje do swoich obrońców. Pierwsza akcja – robimy rzut karny, druga akcja – zawodnik ten zbiega na krótki słupek i strzela nam gola i o mały włos trzecia sytuacja, przy której gdyby arbiter gwizdnął karnego, to nie moglibyśmy mieć pretensji. Rzeczywiście tam jakiś kontakt był – ocenił Maciej Dolata dla zpleszewa.pl


LKS GOŁUCHÓW – WARTA MIĘDZYCHÓD 2:2 (1:1)

0:1 Jakub Giełda 34’ z karnego

1:1 Krystian Benuszak 45’

1:2 Patryk Smolarek 48’

2:2 Krzysztof Czabański 50’

LKS: Tomasz Szymkowiak – Paweł Majusiak, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Krzysztof Czabański, Dawid Guźniczak (61’ Maciej Mikołajczyk), Mateusz Szkudlarski (15’ Adrian Hajdasz), Maciej Marcinkowski (64’ Paweł Stempień), Konrad Chojnacki (60’ Jakub Szymkowiak), Krystian Benuszak


Kolejne spotkanie LKS rozegra w najbliższą środę. Pojedynek z Victorią Września rozpocznie się o godz. 17:00 na boisku we Wrześni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.