LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Popis Tomasza Szymkowiaka

Ekipa żubra szybko podniosła się po wysokiej porażce z Victorią Września i w 9 kolejce zwyciężyła 2:0 nad ekipą z Ostrzeszowa. Bohaterem spotkania z pewnością został Tomasz Szymkowiak, który obronił dwa rzuty karne w meczu. Jak mówił sam bramkarz LKS – taka sytuacja zdarzyła się dla niego pierwszy raz. Strzelanie w Gołuchowie rozpoczął nie kto inny jak Krystian Benuszak, który wykorzystał podanie Mateusza Szkudlarskiego i ze stoickim spokojem zabawił się z bramkarzem i wpakował piłkę do siatki. Victoria Ostrzeszów mogła odrobić stratę wykorzystując rzut karny, który sprokurował Grzegorz Kuś faulując najskuteczniejszego zawodnika Victorii Ostrzeszów – Macieja Stawińskiego. Tomasz Szymkowiak wyczuł intencję Kornela Skórzybóta i obronił jedenastkę. Do przerwy LKS schodził z jednobramkową zaliczką.

Tuz po zmianie stron LKS zdobył drugiego gola. Dośrodkowanie Konrada Chojnackiego na długi słupek wykorzystał Dawid Guźniczak i głową skierował piłkę do siatki rywala. Victoria Ostrzeszów ponownie otrzymała prezent od defensywy LKS Gołuchów i kolejną jedenastkę sędzia podyktował po faulu Marcina Wandzla ponownie na Macieju Stawińskim. Do piłki tym razem podszedł Radosław Dolata. W pojedynku ponownie zwycięsko wyszedł bramkarz ekipy żubra Tomasz Szymkowiak, który pewnie obronił strzał z 11 metrów. Żółto – czarni pokonali zespół Piotra Konstanciaka, a bohaterem spotkania był Tomasz Szymkowiak. Dzięki wygranej LKS utrzymał prowadzenie w IV lidze, przewaga jednak w tym intensywnym tygodniu stopniała do 1 punktu nad Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Przy jednej, jak i przy drugiej interwencji, miałem trochę szczęścia. W pierwszy przypadku poszedłem w ciemno, w drugim przypadku zauważyłem, że zawodnik zwolnił, co pozwoliło mi zmienić róg, bo tak naprawdę, to chciałem iść w prawy. Trochę już tych karnych obroniłem, ale po raz pierwszy zdarzyło mi się wybronić dwa w jednym meczu. Cieszę się, że zdarzyło się to przed własną publicznością. Dotychczas te karne zazwyczaj wpadały i był taki niedosyt, ze mogłem pomóc, a się nie udało. Czasami wśród kibiców był jęk zawodu, że tego karnego nie mogłem wyciągnąć. Dzisiaj udowodniłem niektórym niedowiarkom, że można i to dwa w jednym meczu. – ocenił Tomasz Szymkowiak dla zpleszewa.pl

LKS Gołuchów – Victoria Ostrzeszów 2:0 (1:0)

1:0 Krystian Benuszak 13’

2:0 Dawid Guźniczak 47’


LKS:  Tomasz Szymkowiak, Paweł Stempień (79’ Michał Marciszak), Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Mateusz Szkudlarski (73’ Krzysztof Czabański), Konrad Chojnacki, Maciej Mikołajczyk, Jakub Szymkowiak (79’ Paweł Majusiak), Krystian Benuszak (82’ Adrian Hajdasz)


W 10 kolejce LKS Gołuchów zagra na wyjeździe z Unią Swarzędz – obecnie 8 zespołem tabeli. Spotkanie rozegrane zostanie 28 października o godz. 14:00 na boisku w Swarzędzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.