LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Chojnacki daje 3 punkty

W tym sezonie jeszcze nikt nie zdołał pokonać w Gołuchowie miejscowego LKS. Passa ta została podtrzymana, podopieczni Macieja Dolaty ograli 1:0 Centrę Ostrów Wielkopolski i utrzymali pozycję lidera tabeli.

W sobotnim spotkaniu z powodu nadmiaru żółtych kartek drużynie LKS nie mógł pomóc najlepszy strzelec Krystian Benuszak. Trener Maciej Dolata zatem na szpicy ustawił Jakuba Szymkowiaka. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i brak Krystiana nie da się ukryć, był widoczny. Zespół gości przez 90 minut nie stworzył sobie dogodnej sytuacji aby pokonać Marcina Antczaka.

Sytuacje obu ekip rozgrywane były głównie w środku boiska, a kończyły się na linii defensywnej. Jedynego gola w meczu zdobył w 72’ Konrad Chojnacki, który z woleja huknął na bramkę nie dając szans bramkarzowi Ostrowskiej Centry. Po zdobyciu bramki, trener zdecydował się na wpuszczenie Szymona Łyskawki, który w drużynie rezerw strzela bramki na zawołanie. Nasz młody zawodnik spędził jednak na boisku 5 minut, bowiem w starciu z rywalem najprawdopodobniej naderwał więzadła w kolanie i musiał opuścić plac gry. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia naszemu zawodnikowi.

Krystian jest bardzo specyficznym piłkarzem, natomiast my, grając z Krystianem, wiemy, jak grać. Myślę, że Kuba Szymkowiak zagrał na tej „dziewiątce” dobre zawody. Nie jest łatwo wejść na tą pozycję, utrzymywać piłkę i szukać piłek prostopadłych. Na pewno zespól nie do końca sprostał temu zadaniu i Kubie nie pozwolił na więcej.

Cieszymy się przede wszystkim z punktów, bo to jest najważniejsze. Przeciwnik przyjechał z jednym podstawowym założeniem, by nie przegrać i dlatego widowisko nie było ciekawe do momentu, kiedy nie padła bramka. Potem gra się otwarła, było więcej sytuacji z obu stron. Na pewno minusem dzisiejszego meczu jest nieszczęsna kontuzja Szymona Łyskawki. To jeden z lepszych zawodników w A-klasie, który strzela mnóstwo bramek. Mam nadzieję, ze nie stało się nic bardzo poważnego. Taki jest sport i takie rzeczy wpisane są w ten zawód – podsumował Maciej Dolata dla zpleszewa.pl


LKS Gołuchów – Centra Ostrów Wlkp. 1:0 (0:0)

1:0 Konrad Chojnacki 72’

LKS: Marcin Antczak – Paweł Majusiak, Marcin Wandzel, Krzysztof Czabański, Michał Grzesiek, Paweł Stempień (63’ Maciej Marcinkowski), Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk, Konrad Chojnacki, Mateusz Szkudlarski (81’ Adrian Hajdasz), Jakub Szymkowiak (76’ Szymon Łyskawka; 84’ Michał Marciszak)


Kolejna kolejka zostanie rozegrana ponownie w Gołuchowie, a LKS podejmować będzie Pogoń Lwówek. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 12:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.