LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Karne zadecydowały

W sobotę LKS Gołuchów odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w obecnej kampanii. Wyższość naszego zespołu uznać musiał beniaminek IV ligii – Odolanovia Odolanów. Spotkanie rozegrane zostało w sobotnie południe, przy temperaturze ponad 30 stopni. O wyniku spotkania zadecydowały gole strzelone w pierwszych 30 minutach meczu. W 6 minucie spotkania w polu karnym faulowany został Konrad Chojnacki i sędzia główny pojedynku, Maciej Gorynia nie miał wątpliwości, że faul był i wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił Krystian Benuszak. W 29 minucie spotkania ekipa żubra ponownie otrzymała prezent od podopiecznych Leszka Krutina. Tym razem w polu karnym faulowany był Szymon Młynarczyk i sędzia ponownie wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił niezawodny Krystian Benuszak. Żółto – czarni mieli w spotkaniu okazję na podwyższenie wyniku, trzeba było jednak tak rozłożyć siły, aby starczyło ich na cały mecz w piekielnym skwarze. Blisko podwyższenia wyniku spotkania był Konrad Chojnacki, piłka po jego strzale odbiła się jednak od słupka bramki strzeżonej przez Dawida Mesnerowicza. Gospodarze odpowiedzieli dwoma groźnym akcjami w drugiej odsłonie spotkania. Na posterunku naszej bramki stał Tomasz Szymkowiak i nie dał się zaskoczyć ani razu. Podopieczni Macieja Dolaty odnieśli zwycięstwo 2:0 nad Odolanovią Odolanów będąc drużyną bardziej doświadczoną oraz skuteczniejszą.

Odolanovia Odolanów – LKS Gołuchów 0:2 (0:2)

0:1 Krystian Benuszak 6′ z karnego

0:2 Krystian Benuszak 29′ z karnego

LKS: Szymkowiak – Majusiak (Skowroński 66′), Kuś, Domagalski, Wandzel (Stempień 80′), Grzesiek, Młynarczyk (Szymkowiak 70′), Guźniczak, Chojnacki (Marcinkowski 70′), Hajdasz (Szkudlarski 60′), Benuszak


– Mecz ułożyły te dwa karne. Pierwszy był ewidentny, w drugim przypadku był kontakt, ale to taki miękki karny moim zdaniem, aczkolwiek nie mam żadnych pretensji do sędziów. Cała trójka świetnie poprowadził zawody – ocenił Leszek Krutin – trener Odolanovii – w rozmowie z Piotrem Hainem – zpleszewa.pl

– Dzisiaj warunki pogodowe spowodowały, że niełatwo się grało jednym i drugim. Zadecydowały dwa rzuty karne, ale one były skutkiem indywidualnych akcji. Mimo, że zagraliśmy trochę słabiej niż z Wartą Międzychód, to jednak odnieśliśmy zwycięstwo i z tego powodu bardzo się cieszymy – ocenił Maciej Dolata – trener LKS – w rozmowie z Piotrem Hainem – zpleszewa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *