LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

LKS uległ Tarnovii, rezerwy efektownie zwyciężają!

LKS Gołuchów

W ostatnią sobotę odbyła się 18 kolejka PROEKO IV ligi, w ramach której rywalem Ekipy Żubra była Tarnovia Tarnowo Podgórne. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ Tarnovie od LKS-u dzieliły tylko trzy punkty w ligowej tabeli. Jak w tabeli, tak i na boisku obie ekipy prowadziły bardzo wyrównany bój. O końcowym triumfie zadecydowało jedno celne dośrodkowanie Jakuba Wilka na głowę Zbigniewa Zakrzewskiego z 24  minuty. Wiele kontrowersji pozostawiły decyzje sędziego. Karnego domagali się zawodnicy Tarnovii,  ich zdaniem podczas sytuacji jeden na jednego w piłkę nie trafił Dziuba. Następnie ewidentnie faulowany w polu karnym był zawodnik Ekipy Żubra, Jakub Szymkowiak, jednak sędzia zamiast na 11 metr, wskazał na rzut rożny. Sędzia spotkania dopuścił się kolejnej dyskusyjnej decyzji. Paweł Kowal przeciął dośrodkowanie Marcina Wandzla, podając piłkę do bramkarza. Golkiper Tarnovii futbolówkę jednak…. złapał. Tarnovia w cieniu kontrowersji wygrywa na stadionie przy ulicy Słowackiego.

SKŁAD

Kacper Dziuba, Grzegorz Kuś (71’ Mateusz Szkudlarski), Marcin Wandzel Ż, Paweł Majusiak, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Dominik Domagalski, Paweł Stempień (83’ Paweł Stempień), Konrad Chojnacki (71’ Patryk Kieliba), Jakub Szymkowiak (83’ Adrian Hajdasz), Krystian Benuszak

LKS GOŁUCHÓW – Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:1

0:1 – Zbigniew Zakrzewski 25’

LKS II Gołuchów

W ramach XVII kolejki Red Box klasy okręgowej podopieczni trenera Łukasza Hyżyka mierzyli się na własnym stadionie z GKS-em Grębanin. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy od 15 minuty prowadzili już 0:2. W 5 minucie skutecznie rozegrali rzut rożny, a w 15 wrzutkę w pole karne na bramkę samobójczą zamienił Michał Marciszak. Po drugiej straconej bramce Ekipa Żubra wzięła się jednak do pracy i zaczęła odrabiać straty, przejmując inicjatywę. W 34 minucie bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę kontaktową zdobył Maciej Marcinkowski. Mminutę później udało się LKS-owi wyrównać. Fantastycznym strzałem w samie okienko bramki gości popisał się Michał Marciszak, rehabilitując się za trafienie samobójcze. Tuż przed przerwą błąd golkipera przyjezdnych wykorzystał Dominik Marcinkowski, który z najbliższej odległości wyprowadził żółto-czarnych na prowadzenie. Od początku drugiej połowy gospodarze nie spuścili z tonu. Dwie minuty po rozpoczęciu II części Michał Marciszak kolejny raz trafia do siatki, wykorzystując zamieszanie w polu karnym GKS-u. W 79 minucie goście zdołali strzelić bramkę kontaktową, jednak defensywa rezerw LKS-u nie pozwoliła już na nic więcej, mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy po efektywnym odrobieniu strat.

LKS II Gołuchów – GKS Grębanin

0:1 Patryk Lorek 5’

0:2 Michał Marciszak 15’

1:2 Maciej Marcinkowski 34’

2:2 Michał Marciszak 35’

3:2 Dominik Marcinkowski 45’

4:2 Michał Marciszak 47’

4:3 Damian Kaczmarek 79’

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.