LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Rzut karny zapewnił 3 punkty

W sobotę LKS podejmował młody zespół KKS 1925 II Kalisz w ramach trzeciej kolejki grupy mistrzowskiej. Na jesień LKS doznał porażki 2:1 w Kaliszu i w rewanżu gołuchowian jak i trenera interesowało tylko zwycięstwo. Cel udało się osiągnąć, lecz o 3 punkty nie było wcale łatwo.

Już w 2′ sędzia główny spotkania zmuszony został do podyktowania rzutu karnego. W polu karnym Pawła Stempnia faulował Wiktor Smoliński – wychowanek LKS-u grający w barwach KKS Kalisz. Jedenastkę natomiast na bramkę zamienił Grzegorz Kuś. Po wyjściu LKS na prowadzenie zespół z Kalisza próbował składnymi akcjami rozmontować defensywę sterowaną przez strzelca bramki – Grzegorza Kusia. Ich akcje z reguły kończyły się przed 16 metrem bramki Kacpra Dziuby. Żółto – czarni szukali swoich okazji akcjami z bocznych stref boiska oraz ze stałych fragmentów. Do wyrównania mogło dojść w 40′, strzałem z około 25 metrów Dziubę zaskoczyć chciał zawodnik z Kalisza, piłka spadająca za kołnierz została jednak sparowana na rzut rożny przez bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się piłkarze z grodu żubra. Nie potrafili jednak udokumentować bramką swojej przewagi. W meczu zabrakło Krystiana Benuszaka, który w tygodniu nabawił się drobnego urazu. Trener Maciej Dolata w końcówce spotkania na plac gry wprowadził Łukasza Nogaja, który dał bardzo dobrą zmianę. W przeciągu 5 minut zawodnik w większości grający w rezerwach LKS powinien zdobyć premierowego gola w pierwszym zespole, zabrakło zimnej krwi, a najlepszą okazję zmarnował wychodząc sam na sam z bramkarzem. Również Łukasz uruchomiony prostopadłym podaniem wyszedł na pojedynek 1 na 1 z bramkarzem KKS Kalisz, uderzył jednak prosto w niego. Młodzi piłkarze kaliskiego KKS w drugiej odsłonie bramce Kacpra Dziuby zagrozili tylko raz. Tu natomiast efektownie pojedynek jeden na jeden obronił bramkarz z grodu żubra.
LKS Gołuchów rewanżuje się Dumie Kalisza za jesienną porażkę i zwycięża 1:0, zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i piłkarzom z Kalisza należą się brawa za walkę przez cały mecz.

LKS Gołuchów – KKS 1925 II Kalisz 1:0 (1:0)

1:0 Kuś 3′

LKS: Kacper Dziuba, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski, Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Adrian Hajdasz Ż (62’ Jakub Szymkowiak), Maciej Marcinkowski (71’ Łukasz Nogaj), Konrad Chojnacki (84’ Michał Marciszak), Szymon Młynarczyk (71’ Paweł Majusiak

Skrót spotkania oraz wywiady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *