LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Patent na KS Pogoń Nowe Skalmierzyce

W ramach XXVI kolejki PROEKO IV ligi podopieczni trenera Macieja Dolaty zmierzyli się u siebie z drużyną Pogoni Nowych Skalmierzyc. Obie drużyny zajmowały przed spotkaniem wysokie miejsca w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Bandosza aspiruje do awansu o klasę wyżej, zwiastowało to trudny pojedynek dla Ekipy Żubra. Mecz od bardzo groźnej sytuacji rozpoczęli gospodarze. W 3 minucie arbiter podyktował rzut wolny pośredni na 11 metrze pola karnego przyjezdnych po tym, jak bramkarz gości złapał piłkę podaną przez swojego partnera. Groźny strzał oddał Maciej Marcinkowski, wysyłając sygnał ostrzegawczy dla defensywy Pogoni. Kilkanaście minut później na prowadzenie wyszła drużyna z Nowych Skalmierzyc. Daniel Kaczmarek dośrodkował z rzutu rożnego, strzał Kacpra Bałamącka został zablokowany, ale Krystian Szczepaniak umieścił piłkę dobitką w siatce. Goście mogli podwyższyć na 2:0 kilka minut później, jednak uderzenie Daniela Kaczmarka wylądowało na poprzeczce. Chwilę przed przerwą z rzutu wolnego dośrodkowywał Michał Grzesiek, piłkę odbitą przez obrońców uderzył Adrian Hajdasz, ta trafiła pod nogi Krystiana Benuszaka, który zanotował asystę przy bramce Dawida Guźniczaka na 1:1! Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej części rzut rożny mieli gospodarze, dośrodkowanie Pawła Stempnia wykorzystał niezawodny Dawid Guźniczak i głową skompletował dublet. Defensywny pomocnik LKS-u ma patent na Pogoń, jego trafienie jesienią przesądziło o wygranej 1:0. Od 72 minuty LKS musiał grać w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartką został ukarany Krystian Benuszak. W międzyczasie na boisku pojawił się Szymon Młynarczyk, który w 95 minucie zadał decydujący cios, zamieniając na bramkę kolejne świetne podanie Pawła Stempnia. LKS wygrywa 3:1 arcyważne spotkanie!

LKS Gołuchów – KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 (1:1)

0:1 Krystian Szcepaniak 17’

1:1 Dawid Guźniczak 42’

2:1 Dawid Guźniczak 64’

3:1 Szymon Młynarczyk 95’

LKS: Kacper Dziuba, Marcin Wandzel, Dominik Domagalski (96’ Jakub Skowroński), Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek, Paweł Stempień, Dawid Guźniczak, Adrian Hajdasz (75’ Szymon Młynarczyk), Jakub Szymkowiak (91’ Paweł Majusiak), Maciej Marcinkowski (63’ Patryk Kieliba), Krystian Benuszak

Skrót spotkania oraz wypowiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *