LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Ekipa żubra nie zwalnia tempa

W sobotnie popołudnie zespół LKS Gołuchów podejmował Centrę Ostrów Wlkp., faworytem tego spotkania byli gospodarze i nie rozczarowali kibiców pewnie pokonując zespół z Ostrowa Wlkp 2:0. Na prowadzenie żółto – czarnych wyprowadził Krystian Benuszak, ale mocno do tego gola przyczynił się Szymon Młynarczyk, który wcześniej był faulowany w polu karnym. Pierwsze 45 minut gry LKS Gołuchów kontrolował zgodnie z planem. Zespół gości stać było tylko na strzał z rzutu wolnego, skutecznie piłkę jednak wyłapał Kacper Dziuba.

Po zmianie stron Centra dążyła do wyrównania spotkania szukając swoich szans atakami głównie z bocznych stref boiska. Zespół Macieja Dolaty grał konsekwentnie w obronie i skutecznie bronił dostępu do swojej bramki. Wynik meczu ustalił Jakub Szymkowiak, który wykorzystał podanie od Dominika Domagalskiego i pokonał bramkarza Centry Ostrów Wlkp.

Pomeczową wypowiedź przeprowadził redaktor zpleszewa.pl – Piotr Hain

– Mieliśmy rozpracowany zespół Centry. Wiedzieliśmy, na co ich stać. Zamknęliśmy drogę do prostopadłych piłek i to przyniosło nam dzisiaj sukces. Zwycięstwo cieszy i dalej liczymy się w walce o awans – powiedział się kapitan LKS-u, Grzegorz Kuś, który na środku obrony zagrał z Marcinem Wandzlem po profesorsku.

– Praktycznie jedna sytuacja zadecydowała o wyniku. Gwizdnął sędzia, zobaczymy na kamerze, czy był ten karny czy nie. Musieliśmy gonić wynik, otwarliśmy się i dostaliśmy drugą bramkę. Drugą połowę zagraliśmy lepiej, ale nie stworzyliśmy sobie jakiś klarownych sytuacji i nad tym musimy popracować. Mecz na remis, ale szczęście bardziej sprzyjało Gołuchowowi – ocenił Mariusz Posadzy, trener Centry.

LKS GOŁUCHÓW – CENTRA OSTRÓW WLKP. 2:0 (1:0)

1:0 Krystian Benuszak 26’

2:0 Jakub Szymkowiak 81’

LKS: Kacper Dziuba, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Paweł Stempień, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Dominik Domagalski (89’ Jakub Skowroński), Patryk Kieliba (81’ Paweł Majusiak), Jakub Szymkowiak (86’ Łukasz Nogaj), Szymon Młynarczyk (66’ Adrian Hajdasz), Krystian Benuszak (88’ Michał Marciszak)

Bramki z meczu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *