LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Ekipa żubra rewanżuje się Warcie Międzychód

Aż 4 do 2 LKS Gołuchów pokonał Wartę Międzychód w meczu 3 kolejki IV ligi. Zaledwie dwa miesiące temu w Międzychodzie podopieczni Macieja Dolaty w meczu o wicemistrzostwo ulegli Warcie aż 5:1. Dziś piłkarze pokazali charakter i zrewanżowali się za porażkę w sezonie 2020/2021.

Lepiej w mecz weszli gospodarze dzisiejszej rywalizacji. W 10 minucie spotkania Kacper Magdziński otrzymał podanie wzdłuż linii bocznej boiska i popędził w pole karne. Będąc w polu karnym przełożył piłkę na lewą nogę i bez zastanowienia uderzył przy słupku nie dając najmniejszych szans na obronę strzału Tomaszowi Szymkowiakowi. Na odpowiedź ekipy żubra nie trzeba było długo czekać. W 16 minucie efektownym „szczupakiem” bramkę zdobył Dawid Guźniczak, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Pawła Stempnia. Zaledwie 10 minut później LKS cieszył się z prowadzenia. Po źle wykonanym stałym fragmencie przez piłkarzy Warty Międzychód, nasi piłkarze popędzili z kontrą na bramkę przeciwnika. Marcin Szymkowiak zostawił daleko w polu obrońców Warty i będąc przed polem karnym podał do Krystiana Benuszaka, który ograł zawodnika Warty i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. 5 minut później było już 3:1. Tym razem idealnie piłkę zagrał Dawid Krzyżaniak, a akcję strzałem głową przy słupku wykończył Konrad Chojnacki.

Po zmianie stron, na bramki kibice zgromadzeni na stadionie czekać musieli do samej końcówki meczu. Zwycięstwo LKS zapewnił Patryk Kieliba, który do spółki z Maciejem Marcinkowskim zabawili się z bramkarzem i ostatecznie Patryk wpakował piłkę do pustej bramki. Zespół Tomasza Leszczyńskiego w doliczonym czasie gry zmniejszył rozmiary porażki zdobywając drugą bramkę w meczu za sprawą trafienia Krzysztofa Kulczaka, który wykorzystał niepewną interwencję w polu karnym Tomasza Szymkowiaka i zdobył bramkę głową, po stałym fragmencie.

Ekipa żubra rewanżuje się Warcie za porażkę. Wraca do Gołuchowa z kompletem punktów i tym samym odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

Warta Międzychód – LKS Gołuchów 2:4 (1:3)

1:0 Kacper Magdziński 10′

1:1 Dawid Guźniczak 16′

1:2 Krystian Benuszak 26′

1:3 Konrad Chojnacki 33′

1:4 Patryk Kieliba 87′

2:4 Krzysztof Kulczak 95′

LKS: Szymkowiak – Kuś, Domagalski (Hajdasz 75′), Wandzel, Stempień, Krzyżaniak (Skowroński 65′), Grzesiek, Szymkowiak (Kieliba 65′), Guźniczak, Chojnacki (Olszewski 80′), Benuszak (Marcinkowski 80′)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.