Pierwsza porażka w sezonie

W ramach VI kolejki sezonu 2021/2022 IV ligi podopieczni trenera Macieja Dolaty zmierzyli się na własnym stadionie z drużyną Unii Swarzędz, która świętowała w weekend obchody 100-lecia powstania klubu. Przed spotkaniem kapitan LKS-u, Grzegorz Kuś, wręczył kapitanowi drużyny gości, Igorowi Jurdze, list gratulacyjny. To właśnie kapitan Unii otworzył wynik spotkania w 24 minucie. Głową wykończył on dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na 2:0 w 52 minucie podwyższył Witold Walkowiak, wykorzystując przewagę stworzoną indywidualną akcją Mikołaja Panowicza. Asystent ustalił wynik spotkania w 89 minucie. Panowicz zaskoczył Szymkowiaka strzałem w długi róg bramki. Unia Swarzędz wywozi ze Słowackiego zasłużone trzy punkty.

Nie mogę odmówić swoim piłkarzom chęci, czy też zaangażowania, ale to było za mało dzisiaj na Unię Swarzędz. Drużyna przeciwna była bardziej zdeterminowana. Jeden zawodnik, mówię tutaj o Igorze Jurdze, załatwił Unii cały środek, jeśli chodzi o pierwszą połowę, Wiedzieliśmy o silnych stronach Unii, przede wszystkim tym mocnym prawym skrzydle i to się potwierdziło. Na tle Unii było widać u naszych zawodników duże braki techniczne, w najważniejszych momentach piłka odskakiwała, nie potrafiliśmy jej przytrzymać. Nam dzisiaj dużo zabrakło, aby wyjść zwycięską ręką – powiedział trener Maciej Dolata.

Źródło: zpleszewa.pl

LKS GOŁUCHÓW – UNIA SWARZĘDZ 0:3 (0:1)

0:1 – Igor Jurga (24’)

0:2 – Witold Walkowiak (52’)

0:3 – Mikołaj Panowicz (89’)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Patryk Kieliba, Marcin Wandzel, Grzegorz Kuś, Michał Grzesiek Ż, Dawid Guźniczak, Szymon Sobkowiak (60’ Adrian Hajdasz), Marcin Szymkowiak (79’ Filip Olszewski), Konrad Chojnacki, Dawid Krzyżaniak (60’ Jakub Skowroński), Krystian Benuszak (70’ Maciej Marcinkowski)