LKS Gołuchów

Strona Oficjalna

Seniorzy

Pierwsze zwycięstwo trenera Marcina Żółtka

W ramach 21 kolejki Artbud IV ligi wielkopolskiej LKS podejmował na własnym stadionie drużynę Warty Międzychód. Goście przed spotkaniem plasowali się na 15 pozycji w tabeli z dorobkiem 24 punktów. W rundzie jesiennej zwycięsko ze starcia w Międzychodzie wyszli ówcześni podopieczni trenera Macieja Dolaty, wygrywając 4:2.

Po półrocznej przerwie do wyjściowej jedenastki Ekipy Żubra wrócił Tomasz Szymkowiak, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami i przyczynił się do zdobycia 3 punktów. Pierwsza połowa spotkania przy ul. Słowackiego nie przyniosła bramek, walka o dominację toczyła się głównie w środku pola. Wynik otworzył w 52 minucie Marcin Wandzel, który pod nieobecność pauzującego za kartki Krystiana Benuszaka wykorzystał rzut karny. Warto zaznaczyć, że sędzia podyktował jedenastkę po faulu na Kubie Szymkowiaku, który po świetnym podaniu od Konrada Chojnackiego wbiegał w pole karne. Jak się okazało, kluczowa w dalszym przebiegu meczu była zmiana z 60 minuty, kiedy to Szymon Sobkowiak zastąpił Adriana Hajdasza. Spokojem i opanowaniem popisał się joker gołuchowskiego LKS-u, który w przeciągu 3 minut dobił drużynę Warty, strzelając na 2:0 i 3:0 odpowiednio w 74 i 77 minucie! Przy obu bramkach świetnymi dryblingami oraz asystami popisał się Marcin Szymkowiak, który zaliczył świetne spotkanie. Dla duetu trenerskiego Wewiór – Żółtek to pierwsze zwycięstwo po objęciu sterów nad LKS-em.

Wypowiedź trenera Marcina Żółtka dla Piotra Haina „zpleszewa.pl”

„Po tym lekkim falstarcie chcieliśmy zmienić nasz sposób grania. Troszkę ten suwak ofensywa – obrona cofnęliśmy na obronę, chcieliśmy przede wszystkim uniknąć straty bramki. Początek meczu, stworzyliśmy sobie sytuację, ale później te demony wróciły, przeciwnik potrafił nas skontrować i chwała Tomkowi, że wybronił w sytuacji „sam na sam”. Mecz był generalnie brzydki. Musieliśmy zrobić wszystko, żeby te trzy punkty zostały w Gołuchowie, żeby tą głowę sobie oczyścić przed dalszymi spotkaniami i potrafiliśmy rywali skontrować. Po rzucie karnym ten mecz się bardziej otworzył, Warta musiała zaatakować, co stwarzało nam pole do kontr. Skończyło się 3:0 i chwała chłopakom, że do końca starali się uniknąć straty bramki. Inauguracyjne zwycięstwo w IV lidze na pewno cieszy”

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Patryk Kieliba, Filip Morkowski, Marcin Wandzel, Paweł Stempień, Dawid Gużniczak, Michał Grzesiek, Marcin Szymkowiak Ż (83’ Patryk Kubczyk), Adrian Hajdasz (60’ Szymon Sobkowiak), Jakub Szymkowiak (65’ Filip Olszewski), Konrad Chojnacki (83’ Nikodem Marciniak)

LKS Gołuchów – Warta Międzychód 3:0

1:0 – Marcin Wandzel (52’ karny)

2:0 – Szymon Sobkowiak (74’)

3:0 – Szymon Sobkowiak (77’)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.